Wieloletni przyjaciel Gminy Skoki, Jürgen Warnecke z partnerskiej Gminy Bardowick w Niemczech został uhonorowany Międzynarodową Nagrodą „Most Przyjaźni” podczas Gali Głosu Wągrowieckiego 29 marca w wągrowieckim Kinie.Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpiło Koło nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego, a poparły go władze Miasta i Gminy Skoki. Jürgen to prezes Koła Wędkarskiego w Bardowick, a obecnie koordynator trójstronnej współpracy między wędkarzami z gmin: Bardowick, Drechterland i Skoki bardzo zaangażowany w swoją społeczną działalność.

Podczas Gali w kategorii „Wągrowczanin Roku” nominowany został Wiesław Szczepaniak, a w kategorii „Kobieta Sukcesu”: Karina Olejniczak oraz Sławomira Kędziora.