Członkowie Klubu Młodego Odkrywcy „Archimedes” i Koła Astronomicznego „Antares” w czasie zdalnego nauczania intensywnie pracowali. Od maja br. uczestniczyli w projekcie „Eksperymentuj z nami” zorganizowanym z kilkoma klubami działającymi pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem projektu było poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin nauki, motywowanie do działania i rozwijanie pasji. Młodzi odkrywcy samodzielnie przygotowali i przeprowadzili dwa doświadczenia o tematyce przyrodniczej. Wymogiem udziału w projekcie było wykonanie trzech zdjęć i nagranie filmiku. Wytwory pracy naszych naukowców prezentują wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Gratulujemy pomysłów!

Przez cały rok szkolny uczniowie brali także udział w konkursie „Łowcy Cząstek”, który jest częścią międzynarodowego projektu badawczego CREDO (Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory) – czyli  Skrajnie Rozproszonego Obserwatorium Promieniowania Kosmicznego.          

Małgorzata Dudek