Było cudownie. W skockiej Bibliotece, 4 listopada, w piątkowe jesienne popołudnie i wieczór cały. Dlaczego? Dlatego, że byli z nami młodzi. Młodzi utalentowani i wrażliwi. Adepci trudnej sztuki recytacji. Przyjechali na nasze zaproszenie z 9 gimnazjów powiatu wągrowieckiego, aby uczestniczyć w V Turnieju Recytatorskim GŁOS POEZJI. Dzięki młodzieży przeżyliśmy wspaniałe chwile w klimacie żywego słowa. Młodzi zachwycili nas własną interpretacją wybranych przez siebie utworów w temacie LIRYKI MOJE ULUBIONE.

Jurorom przypadło w udziale zadanie najtrudniejsze – wyłonić spośród 27 uczestników, ich zdaniem najlepszych. Słuchali wnikliwie, długo obradowali i jednogłośnie zdecydowali przyznać wyróżnienia: Monice Czajkowskiej z Gimnazjum Nr 1 Gminy Miejskiej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, Magdalenie Janusińskiej z Gimnazjum w Antoniewie i Joannie Jaśkowiak z Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie. Przyznali nagrodę główną i I miejsce Karinie Urban uczennicy Gimnazjum Nr 1 z ul. Św. Wojciecha w Wągrowcu, miejsce II Ewie Serwatce z Gimnazjum w Mieścisku, III miejsce ex aequo Magdalenie Eron z Gimnazjum w Antoniewie i Marcie Tyrakowskiej z  Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu.

Dla nas zwyciężyli wszyscy, dlatego, że tego dnia wybrali poezję. Wbrew powszechnej opinii, że odrzucają tradycyjne wartości, że bezkrytycznie przyswajają to co nowoczesne – udowodnili, że są pokoleniem, które potrzebuje wzorców, wsparcia i wirtuozerii w adresowanych doń działaniach. Po części konkursowej scena należała do artystów Teatru Muzycznego i Studium Musicalowego w Poznaniu. Artyści ze swobodą i maestrią zaśpiewali najpiękniejsze utworu z ich repertuaru. Pełna energii interpretacja piosenek i pieśni, wzorcowa muzykalność spowodowały, że kontakt młodych odbiorców z zaczarowanym światem operetki okazał się być wyjątkowym. Dziękujemy jurorom: Panu Janowi Januszowi Tycnerowi – przewodniczącemu jury, Pani Wiesławie Pogodzińskiej, Pani Elżbiecie Drygas, Panu Jerzemu Hamerskiemu i Panu Piotrowi Borowiczowi, nauczycielom, opiekunom, rodzicom i widzom, za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Projekt współfinansowany był przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie DOLINA WEŁNY.

DolinaWelnyEU