Z ogromną przyjemnością informuję, że 19 listopada 2011 r. Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” organizuje pierwszą wycieczkę Klubu Turystycznego o tej samej nazwie – tj. „Puszcza Zielonka”. Zgodnie z zapowiedzią, która miała miejsce podczas imprezy zamykającej sezon turystyczny w Puszczy, na początek uruchamiamy sekcję nordic walking. Mamy jednak nadzieję, że wiosną dołączy do nas sekcja rowerowa.

Trasa pierwszej wycieczki będzie dość krótka i treściwa. Startujemy o 12.00 z Zielonki (spotkanie przy sklepie spożywczym; samochody można zaparkować na parkingu leśnym lub przy Arboretum). Podczas ok. 8 – kilometrowej pętli zatrzymamy się w rezerwatach „Las Mieszany w Nadleśnictwie Łopuchówko” i „Klasztorne Modrzewie koło Dąbrówki Kościelnej”. O stronę merytoryczną wycieczki zadba Bartosz Krąkowski, leśnik – z wykształcenia i zamiłowania. Wyprawę zakończy (ok. 14.30) oficjalne otwarcie Klubu i podpisanie deklaracji członkowskich.

 Uczestnicy biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Mają w plecakach prowiant własny i odzież przeciwdeszczową. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zapisać się do Klubu i aktywnie współtworzyć jego historię, do stawienia się na starcie w Zielonce.
Wycieczkę poprowadzą Patrycja Owczarzak i Roma Dukat.
A zatem – do zobaczenia na Szlaku!