22 lutego jest corocznym świętem wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie.
Z tej okazji odbywają się okolicznościowe spotkania, zbiórki i biwaki. Tegoroczne obchody w hufcu Wągrowiec odbyły się w sobotę 20 lutego w Centrum Edukacji Leśnej „U Króla”. Nie zabrakło tam też zuchów i harcerzy ze Skoków.

Podczas uroczystego ogniska podsumowany został ranking drużyn hufca czyli rywalizacja o miano najlepszej drużyny w środowisku. Współzawodnictwo było bardzo zacięte. Ostatecznie okazało się, że najlepszą okazała się nasza – 7 Skocka Drużyna Harcerska „HYCE” im. gen. Stanisława Sosabowskiego. Jako nagrodę otrzymaliśmy przechodnią trąbkę – sygnałówkę i …zorganizowanie hufcowej imprezy – Rajd Bohater.

Następnie wszyscy zgromadzeni podzielili się na grupy wiekowe i wykonywali zadania tematyczne związane ze świętem. Zuchy wykonywały kartki z życzeniami, które można by wysłać do zaprzyjaźnionych harcerzy. Harcerze młodsi przygotowywali wizerunek superbohatera. Zadaniem harcerzy starszych było kreatywne zagospodarowanie swojego kawałka świata, jak go ulepszyć i zrobić bardziej doskonałym. Z kolei wędrownicy buszując w sieci poszukiwali informacji o skautingu w wybranych krajach świata.

Tego samego dnia obradowała też Hufcowi Komisja Stopni Instruktorskich, ale o tym można przeczytać w innym artykule.

Po kilku godzinach zabawy, rozmów i pieśni, zawiązawszy tradycyjny krąg wróciliśmy do domów.

Ale nie był to koniec święta, które w tym roku przypadało w poniedziałek. Otóż tego dnia większość harcerzy poszła do szkoły w mundurach. Zarówno podstawówce, jak
i w gimnazjum odbyły się krótkie audycje promujące idee harcerstwa, wyjaśniające pojawienie się mundurowych i przybliżające obchodzone święto.