W 2016 mija 35 lat od Zlotu Harcerstwa Polskiego, który odbył się we wrześniu 1981 roku w Krakowie. Na ten zlot wybrała się reprezentacja skockich harcerzy dumnie niosąc proporzec napisem „HYCE”. Dało to początek działalności drużynie, która przyjęła numer 7.

10 lat później, w 1991, nastąpiła jej reaktywacja. Także we wrześniu tego roku przy Szkole Podstawowej w Skokach, wtedy ośmioklasowej kolejna grupa młodzieży i dzieci założyła zielone i szare mundury kontynuując działania starszych kolegów.

Tak więc w tym roku obchodzić będziemy jubileusze. W związku z tym zawiązała się grupa inicjatywna, która planuje we wrześniu tego roku (roboczy termin to sobota 17 września br.) zorganizować uroczysty zlot byłych i obecnych członków 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” oraz wszystkich, którzy sympatyzują ze szkockimi harcerzami.

Zainteresowanych udziałem, pomocą w zlocie proszę o kontakt: surdyk@poczta.onet.pl lub tel. 783 29 49 68

Wkrótce na stronach gminy i w Wiadomościach Skockich dalsze informacje

Drużynowy
7 SDH „HYCE”
hm Andrzej Surdyk HR

Stoją od lewej: Edward Surdyk, Antoni Wiśniewski, Marek Urbanowicz, Maria Kulus, Ewa i Janusz Błażyńscy W dolnym rzędzie: Michał Grzegorzewski, Filip Błażynski, Andrzej Surdyk, Dawid Bartkowiak, Jerzy Cybulski
Stoją od lewej: Edward Surdyk, Antoni Wiśniewski, Marek Urbanowicz, Maria Kulus, Ewa i Janusz Błażyńscy
W dolnym rzędzie: Michał Grzegorzewski, Filip Błażyński, Andrzej Surdyk, Dawid Bartkowiak, Jerzy Cybulski