ZOBACZ_FILMSkocką tradycją stał się już organizowany przez Koło PZW nr 120 w Skokach Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Nie inaczej było i 2 czerwca br., gdy mino kapryśnej aury na „Łowisko u Leszka” w Skokach przybyło 40 młodych wędkarzy by pod opieką rodziców i starszego rodzeństwa uczestniczyć w Zawadach Wędkarskich stanowiących główną atrakcję rodzinnego Pikniku.

Po losowaniu stanowisk i zajęciu miejsc połowu przez „młodych moczykijów” rozpoczęło się zanęcanie i wędki na 1,5 h trafiły do wody. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ich opiekunowie i członkowie Koła PZW. Całość zawodów nadzorowała komisja sędziowska, która po zważeniu złowionych ryb ogłosiła, że zwycięzcą tegorocznych zawodów z 3,36 kg złowionych ryb został Adrian Dudek. II miejsce z 3,34 kg zdobył Marcin Kaczmarek, a III z 3,14 kg Jakub Urbanowicz. Oni też uhonorowani zostali przez Burmistrza Tadeusza Kłosa i Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Skoki Zbigniewa Kujawę pamiątkowymi dyplomami i statuetkami. Wszyscy łowiący oraz pozostałe na Pikniku dzieci zostały obdarowane prezentami.

W trakcie zawodów złowiono łącznie 37,10 kg ryb, które po zakończeniu prac komisji zgodnie z Regulaminem zawodów wróciły do wody. Organizatorzy zadbali także o aprowizację wszystkich przybyłych na Piknik, a więc dzieci oraz ich rodziców i opiekunów serwując kiełbaskę z grilla oraz słodkie przekąski i napoje.

Oprócz pomysłodawcy i bezpośredniego organizatora Pikniku – Koła PZW nr 120 w Skokach do jego urzeczywistnienia przyczynili się sponsorzy, w tym: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” w Wągrowcu, Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki Zbigniew Kujawa, członkowie Koła: Leszek i Jacek Dudkowie, Jarosław Klewenchagen, Alojzy Pacholski i Bernard Kucharski, a także sklep Andrzeja Pilaczyńskiego w Skokach i zabezpieczająca opiekę medyczną Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Skoki. Impreza nie była by tak udana gdyby nie  udostępnione nieodpłatnie, „Łowisko u Leszka” państwa Teresy i Leszka Jankowskich.

Wszystkim sponsorom i fundatorom nagród w imieniu szczęśliwych dzieci serdecznie dziękujemy.

Podczas pikniku była możliwość zapoznania się z ideą wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich LGR „7 Ryb” oraz  przeprowadzano konsultacje dot. aplikowania o środki w ramach PO RYBY.


LOGA-Ryby

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/G7CPoREss_E?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]