„Ofertę edukacyjną Puszczy Zielonka stanowią cztery ścieżki przyrodnicze – na zdjęciu przystanek jednej z nich, biegnącej wokół Jeziora Zielonka” – fot. P.Owczarzak

W dniach 4 – 6 marca zapraszamy do odwiedzin stoiska wystawienniczego Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” podczas jubileuszowej edycji Targów Edukacyjnych – organizowanych po raz piętnasty (www.edukacja.mtp.pl). Targi stanowią vademecum wiedzy o szkole i edukacji. Wydarzenie adresowane jest do uczniów i ich rodziców, pedagogów, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów. W tym roku Związek został zaproszony przez organizatorów do zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej w ramach kompleksowego stoiska EKO FORUM, którego koordynatorem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Tym razem tematem przewodnim stoiska będzie hasło „O wodzie w przyrodzie”, stąd oczywistym jest, że na ekspozycji Związkowej pojawi się m.in. prezentacja projektu kanalizacji obszaru Puszczy Zielonka. Poza naszą ofertą pojawi się w sumie osiemnastu wystawców, których statutowymi zadaniami są: ochrona i kształtowanie środowiska przyrodniczego, promocja zrównoważonego rozwoju oraz aktywna  pozaszkolna edukacja przyrodnicza. Warto przypomnieć, że taka formuła edukacji nawiązuje do Polityki Ekologicznej Państwa w latach 2009-2012 z perspektywą do roku 2016 oraz Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku.

Niewątpliwą atrakcją EKO FORUM będzie z pewnością możliwość zapoznania się z działaniem robota do prac podwodnych. Na stoisku pojawi się też niezwykły samochód – Ekomobil Jeżowóz, stanowiący mobilne centrum edukacji ekologicznej. Na uwagę zasługują planowane eksperymenty pokazujące magazynowanie wody przez organizmy mokradeł. Te i inne nietypowe prezentacje oferują Wystawcy, którzy zapraszają dzieci i młodzież wraz z Rodzicami w godzinach: 10.00 – 18.00 (w piątek i sobotę) oraz 10.00 – 16.00 (w niedzielę) do pawilonu 3a. Wstęp wolny.

Patrycja Owczarzak
Specjalista ds. turystyki
Związek Międzygminny
„Puszcza Zielonka”