45 dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych wzięło udział w Zawodach Wędkarskich zorganizowanych w sobotę, 2 czerwca na stawach państwa Teresy i Leszka Jankowskich w Skokach.

Zawody stanowiły podstawową część Festynu zorganizowanego przez Koło PZW w Skokach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. To też oprócz „zawodników” na imprezę przybyli licznie ich opiekunowie, tj. starsze rodzeństwo i rodzice, a w charakterze honorowych gości również burmistrz Tadeusz Kłos i przewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego Krzysztof Migasiewicz.

Po zajęciu, według kolejności przybywania na łowisko, miejsc na sygnał organizatorów młodzi zawodnicy rozpoczęli wędkowanie. Nad ich bezpieczeństwem czuwali dorośli, a więc członkowie Koła i opiekunowie, a o przestrzeganie regulaminu Zawodów dbała komisja sędziowska, która na zakończenie dokonała ważenia złowionych ryb i ustalenia punktacji oraz kolejności zdobytych przez młodych zawodników miejsc.

W chwili ogłoszenia wyników okazało się, że zdobywcą pierwszego miejsca został Natan Szalaty (złowił 2 szt. o łącznej wadze 1,90 kg). Drugie miejsce zajął Tobiasz Lisiecki (5 szt. – 0,36 kg), trzecie Radosław Kramer (2 szt. – 0,20 kg), czwarte Filip Kujawa (5szt. – 0,18 kg), a piąte Maciej Kujawa (2 szt. – 0,16 kg).
Spośród biorących udział w zawodach dziewcząt najlepsza okazała się Magdalena Mróz, która łowiąc 2 szt. o wadze 0,14 kg uplasowała się na szóstej pozycji i Julia Frąckowiak, która z 2 szt. i 0,12 kg zajęła miejsce ósme.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Akcesoriami wędkarskimi obdarowani też zostali zawodnicy, którzy uplasowali się w pierwszej piętnastce, a wszyscy uczestnicy obdarowani zostali upominkami i słodyczami.

Organizatorzy Festynu zadbali też by była pełna aprowizacja zawodników i gości. Już w trakcie wędkowania zawodnikom dostarczono ciastka i napoje chłodzące, którymi przy stolikach będących na wyposażeniu łowiska mogli też częstować się wszyscy przybyli.

Festyn zakończył wspólny poczęstunek, w trakcie którego każdy przybyły mógł skorzystać z ciepłych i zimnych napojów i świeżego placka oraz z grochówki i kiełbaski z grilla.
Ta wspaniała impreza ni byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania Zarządu i członków Koła PZW i bez pomocy sponsorów: Piekarni „EMKA” Krzysztofa Migasiewicza, Spółki Rybackiej, Hurtowni Sprzętu Wędkarskiego „JAXON”, Sklepu Wędkarskiego Andrzeja Pilaczyńskiego oraz Leszka Dudka i Samorządu Gminy i naturalnie właścicieli stawów Leszka i Teresy Jankowskich.
(E. Lubawy)