Najpierw były przygotowania, zarówno ze strony organizatorów jak i uczestników zawodów – młodych miłośników wędkarstwa i wreszcie nadszedł oczekiwany moment, godz. 14:00, 31 maja i na stawach państwa Teresy i Leszka Jankowskich rozpoczął się Piknik Wędkarski z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka organizowany przez Koło PZW w Skokach dla najmłodszych: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Czynny udział w zawodach wzięło 43 dziewcząt i chłopców w towarzystwie rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa.

Jak na zawody przystało, sygnałem do ich rozpoczęcia stał się wystrzał z rakietnicy. Potem do wody posypała się zanęta i „kije” poszły w ruch. W tym czasie zarząd Koła i skupieni wokół niego członkowie PZW, czuwali nad ich prawidłowym przebiegiem i organizacją oraz nad aprowizacją – przez cały czas były podawane zimne napoje, a dla rodziców również kawa. Były też placki i jak na każdych zawodach wędkarskich przygotowana przez pana Mariana grochówka, a dodatkowo kiełbaski z rożna.

Ponowny wystrzał z rakietnicy oznajmił zakończenie zawodów i rozpoczęcie pracy przez Komisję Sędziowską. Było więc ważenie i liczenie złowionych przez zawodników ryb oraz ogłoszenie wyników, których z niecierpliwością oczekiwali zawodnicy i ich rodziny.

Teraz okazało się, że triumfatorem dnia, tak jak w trakcie ubiegłorocznych zawodów został Natan Szalaty – jego połów to III karpie o łącznej wadze 3,36 kg., w tym najcięższy 1,72 kg. Drugie miejsce zajął Szymon Pełczyński – 1,78 kg. Trzecie i czwarte miejsca należały do dziewczynek: Agata Klewenhagen – złowiła – 1,66 kg, a Martyna Adamska – 1,22 kg, na którą tą wagę złożyły się 43 sztuki złowionych płotek, co oznacza, że co najmniej tyle razy jej haczyk zapadał w wody stawu. Piąte miejsce, z ilością 0,5 kg zajęła Julia Frąckowiak.

Piknik Wędkarski, to wspaniała impreza dla najmłodszych i ich rodziców, która organizowana z inicjatywy Zarządu Koła PZW wymagała równocześnie zaangażowania zarówno fizycznego jak i finansowego wielu osób:

 • Teresy i Leszka Jankowskich,
 • Leszka i Jacka Dudków,
 • Jarosława Klewenhagena,
 • Grzegorza Kamińskiego,
 • Gospodarstwa Rybackiego w Skokach i Ireneusza Beltra,
 • Krzysztofa Migasiewicz i Piekarni EMKA
 • Franciszka Bobra,
 • Alojzego Pacholskiego,
 • Andrzeja Pilaczyńskiego,
 • Karola Neumana,
 • Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Tadeusza Kłosa.
 • PZWw Skokach nr 120

Za to zaangażowanie i okazane serce dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodziców.

Edmund Lubawy