Losowaniem stanowisk i omówieniem postanowień Regulaminu rozpoczęły się w niedzielę, 19.04 br. na jeziorze Rościńskim Zawody Spławikowe Koła PZW w Skokach.
Następnie zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska, zajęli miejsca i przygotowali się do startu. Wkrótce też, bo punktualnie o godzinie 8:00 nastąpił wystrzał z rakietnicy i kije poszły w ruch.

Zgodnie z Regulaminem łowiono na jedną wędkę przez okres 4 godzin, a punktualnie o godzinie 12:00 na ponowny wystrzał Komisja Sędziowska przystąpiła do pracy. Jerzy Ślósarczyk, Marian Bałażyk i Kapitan Sportowy Michał Futro skrupulatnie dokonali ważenia ryb złowionych przez poszczególnych zawodników, a następnie ogłosili wyniki.
Teraz okazało się, że wśród seniorów, tym razem nie tylko szczęście, ale i umiejętności sprzyjały Markowi Kubickiemu, który łowiąc 6,82 kg ryb zajął I miejsce.
II miejsce z 6,58 kg ryb zdobył Roman Tadeusz, a III miejsce z 6,50 kg Piotr Futro.

Natomiast w kategorii juniorów kolejne miejsca zajęli: Damian Lisiecki – 3,06 kg, Adrian Dudek – 1,70 kg i Mateusz Kujawa – 1,66 kg.

Zdobywcy w/w miejsc, zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów obdarzeni zostali nagrodami w postaci bonów na zakup sprzętu wędkarskiego: za zajęcie I miejsca – wartości 100 zł, II miejsca – 70 zł i III miejsca – 50 zł.
W zawodach łącznie uczestniczyło 16 zawodników, w tym 3 w grupie młodzieżowej. Wszyscy łącznie złowili 54,72 kg ryb, które po zważeniu, zgodnie z Regulaminem, powróciły w toń jeziora Rościńskiego.
Tradycyjnie też nie zabrakło znakomitej przygotowanej przez kolegę Mariana Konrada wędkarskiej grochówki, o którą zadbali organizatorzy Zawodów.

Zainteresowanych wędkarzy informujemy, że Koło PZW w Skokach w najbliższym czasie jest organizatorem:
17 maja na jeziorze Rościńskim – Zawodów Rejonowych o Mistrzostwo Rejonu VI
30 maja na stawach Państwa Jankowskich – Pikniku Wędkarskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Edmund Lubawy

Autor zdjęć: Jerzy Ślósarczyk