Jak co roku z okazji obchodzonego w kwietniu Dniu Ziemi na terenie naszej Gminy rusza wielkie sprzątnie. W akcję sprzątania włączają się szkoły, sołectwa, związki i stowarzyszenia działające na terenie gminy Skoki oraz mieszkańcy.

W tym roku akcję zapoczątkowali mieszkańcy wsi Rościnno oraz członkowie Koła PZW Nr 120 w Skokach w sobotę 28 marca.

Wędkarze sprzątali część jeziora Rościńskiego, którą użytkują podczas organizowanych tam zawodów wędkarskich od strony Rościnna i Skoków. Sprzątanie jeziora trwało ok. 2 godzin, zebrano ok. 40 worków. Pocieszającym jest fakt, że dwa lata temu z takiego samego obszaru zebrano ich ponad 100. Mieszkańcy wsi Rościnno zebrali 25 worków.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w akcję sprzątania świata z okazji Dnia Ziemi trwającą do końca kwietnia. Zapewniamy bezpłatny odbiór zebranych śmieci oraz worki i rękawice. Szczegółowe informacje w UMiG w Skokach pod tel. 061 8925 817.