W niedziele 9 czerwca na boisku sportowym w Jabłkowie odbył się dzień rodziny zorganizowany dla mieszkańców Jabłkowa oraz Pomarzanek. „siłą przewodnią” imprezy była pani Sołtys wraz z  Radą  Sołecką wsi Jabłkowo. W wydarzeniu wzięły udział całe rodziny, na które czekało mnóstwo atrakcji.

Impreza rozpoczęła się od dmuchania baniek mydlanych oraz zabaw poprowadzonych  przez animatora. W programie znalazły się próby siłowe związane z przeciąganiem liny, artystyczne – malowanie dziecięcych buziek farbkami oraz szybkościowe – konkurs z krzesełkami. Dzieciaki cieszyły się bardzo z możliwości pokonywania dmuchanego toru przeszkód. Było też coś dla ciała, pomiędzy konkurencjami  na najmłodszych czekał słodki poczęstunek:  wata cukrowa, napoje i lody.  Do Jabłkowa dotarli strażacy z OSP Skoki, którzy zaprezentowali posiadany nowoczesny sprzęt ratowniczy. Druhowie zaznajomili dzieci ze specyfiką swojej służby. Zajęcie miejsca w wozie strażackim i utrzymanie w ręku prądownicy z wodą to jest coś, czego się nie zapomina.  

 Podczas imprezy odbył się bardzo emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy dziećmi oraz rodzicami, który po zaciętej walce, z powodu lepszej kondycji, wygrały dzieci. Wielką radość najmłodszym sprawił pokazowy przelot motolotni – przyleciały do Jabłkowa cztery. Zwieńczeniem i dopełnieniem dnia rodziny było ognisko i wspólne – rodzinne pieczenie kiełbasy. 

Mateusz Stajkowski 
Radny