Kolejną wyprawę na dorsze zafundowali sobie pasjonaci połowów morskich ze skockiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Naszym 16 wędkarzom, podobnie jak w trakcie poprzednich wyjazdów, towarzyszyli koledzy niezrzeszeni, w tym również z odległych miejscowości województwa wielkopolskiego. Wyjazd ze Skoków nastąpił w godzinach wieczornych 28 marca i po kilku godzinach podróży dotarto do portu rybackiego w Kołobrzegu, skąd po zakwaterowaniu na kutrze „Nurek II” nastąpił 12 godzinny rejs na łowisko i wędkowanie na wodach Bałtyku. Mimo zmieniającej się pogody- po kilku godzinach spokojnego morza nadszedł wiatr i morze „zaczęło falować”, co szczególnie debiutantów mogło przyprawić o chorobę morską- nie było niespodzianek i wszyscy zdali egzamin.

Po szczęśliwym powrocie do portu i krótkim rankingu połowów odbywanych pod hasłem VII Zawodów Morskich, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w formie pucharów pamiątkowych zakupionych z wpisowego uiszczanego przez uczestników. I tym razem nie obyło się bez niespodzianek. Nie tryumfowali starzy „wyjadacze”, a jeśli nie debiutanci, to na pewno pozostający dotychczas w ich cieniu młodsi uczestnicy skockich wypraw. Najlepszy wynik uzyskał i zwycięzcą zawodów oraz zdobywcą pucharu za zajęcie I miejsca został Krzysztof Stoiński. Na II miejscu uplasował się i z  pucharem pamiątkowym do domu powrócił Tomasz Mańka, a III miejsce oraz puchar, podobnie jak puchar za największą rybę zdobył Łukasz Duszak.

Skocka VII wyprawa na dorsze szczęśliwie zakończyła się bezpiecznym powrotem do Skoków około godziny 22 w dniu 29 marca br. i otworzyła nowe marzenia o kolejnych przygodach wędkarskich i o „takiej rybie życia”.