Współpraca Szkoły Podstawowej w Jabłkowie Filia w Lechlinie z Wojskowym Kołem Łowieckim nr 83 „Szarak” rozpoczęła się w 1999. Odbywała się ona na wielu płaszczyznach. Przedstawiciele koła łowieckiego uczestniczyli w ważnych uroczystościach szkolnych, byli członkami jury w konkursach i prowadzili zajęcia tematyce przyrodniczo-łowieckiej. Uczniowie naszej szkoły zbierali żołędzie dla leśnej zwierzyny. Wspólnie zbieraliśmy śmieci wokół Jeziora Budziszowskiego. Posadziliśmy także fragment lasu, w okolicach Lechlinka. Szkoła wzbogaciła swoją bazę materialną o monitory, komputery, pomoce dydaktyczne do przyrody i wychowania fizycznego oraz sprzęt nagłaśniający.

SAM 4934

W tym roku, aby uczcić 15- lecie współpracy Grażyna Kufel z kółkiem przyrodniczym przygotowała przedstawienie pt. „Jak rozweselić Ziemię”, a Piotr Wiśniewski z zespołem muzycznym kilka piosenek. Po występach, które zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. szkoła podziękowała Prezesowi Wojskowego Koła Łowieckiego nr 83 „Szarak”, panu Pawłowi Kuczce oraz panom Antoniemu Mycce i Zbigniewowi Wasilewiczowi za wieloletnią współpracę. Następnie, prezes koła łowieckiego wręczył Grażynie Kufel puchar, dyplom oraz nagrodę (radiomagnetofon) za udział szkoły w „Konkursie Przyrodniczo- Łowieckim dla szkół podstawowych województwa wielkopolskiego” w roku szkolnym 2013/14. oraz podziękowanie za zaangażowanie w edukację przyrodniczo- łowiecką dzieci i młodzieży.

Po części oficjalnej młodzi aktorzy otrzymali słodki upominek i mogli skosztować pysznie przyrządzonych potraw z dzika. Biesiadującym przygrzewało listopadowe Słońce.