We wtorkowy poranek,  23 listopada, uczniowie klasy 4b oraz 5c udali się na wycieczkę do  stolicy Wielkopolski, Poznania. Głównym punktem wyjazdu była Fabryka Czekolady.

Podczas godzinnych warsztatów dzieci poznały proces powstawania tej słodkiej tabliczki, dowiedziały się, gdzie rosną kakaowce oraz jak smakuje ich ziarno. Uczniowie mieli okazję stworzyć swoją własną czekoladę, którą mogli udekorować wybranymi dodatkami. Gotowy, własny wyrób można było zabrać do domu.

Droga powrotna rozpoczęła się spacerem po Starym Rynku. Stojąc pod Ratuszem, pani Hamulczyk przypomniała dzieciom „Legendę o poznańskich koziołkach”. Uczniowie dowiedzieli się, kto to jest Pyrek i Tyrek oraz  co wspólnego mają te imiona z Lechem Poznań.         

Wszyscy szczęśliwie i z uśmiechami na twarzach wrócili do Skoków.

Natalia Klimas

Galeria zdjęć przedstawia uczniów przy pracy nad własnymi czekoladami: