hubertus_1hubertus_2Mają swego „ HUBERTUSA” nie tylko myśliwi, ale i hodowcy koni. I właśnie, w niedzielę 20.10.2013r. skoccy hodowcy koni oraz ich przyjaciele spotkali się na Zawodach organizowanych z okazji swego patrona Św. Huberta potocznie zwanych „HUBERTUSEM”.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się zbiórką uczestników na ulicy Zamkowej w Skokach, po czym barwna kawalkada koni i dosiadujących ich jeźdźców oraz wszelkiego rodzaju pojazdów konnych pokonując kilkukilometrową trasę, a przy okazji podziwiając piękną Ziemię Skocką przybyła na łąkę w rozwidleniu rzeki Małej Wełny i Jeziora Rościńskiego.

Tutaj rozegrano tradycyjne konkurencje Zawodów, a więc:

– „Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami”

hubertus_3hubertus_4Uczestniczyło w nim 9 pojazdów, a jego zwycięzcą został powożący końmi „Oliwia” i ……… Łukasz Górka z Wągrowca, który Skoki opuszczał z pięknym Pucharem ufundowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Rogoźno. II miejsce zajął kierujący zaprzęgiem z końmi „Bojkot” i „Koka” Dariusz Deminiak ze Skoków, a III miejsce Damian Nawrocki powożący koniem „Agnes” z „Zielonego Dworku” w Kiszewku.

„Konkurs Trzech Beczek”

Zgromadził 13 par koni i jeźdźców, a zwyciężył w nim – podobnie jak w roku 2012 na koniu „Ela” – Tomasz Rozmarynowski z Niemczyna. II miejsce wywalczyła, zwyciężczyni tej konkurencji z roku 2011 na koniu „Tornado” Joanna Piechowiak z Tarnowa Pałuckiego, a na III miejscu uplasował się na koniu „Lewiatan” Maciej Kubisiak z „Zielonego Dworku” w Kiszewku.

– „Wyścig Wielka Potrzanowska”

hubertus_5hubertus_6Rozegrany z udziałem 20 par – koni i jeźdźców przyniósł wygraną Sławomirowi Łukaszewskiemu z Prusiec dosiadającemu konia „Hemera”. On też zdobył piękny Puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. II miejsce zdobył Tomasz Rozmarynowski z Niemczyna na koniu „Ela”, a III miejsce Szymon Pocztowy z Wiatrowa na koniu …….

Tegoroczny ”HUBERTUS” objął nową konkurencję, którą był:

– „Konkurs Potęgi Skoków”

Tutaj zwycięzcą okazał się Michał Gospodarczyk ze Skoków – Poznania na koniu „Genco”. II miejsce wywalczył również Michał Gospodarczyk – tym razem dosiadając konia „Montana”, a III miejsce zdobyła Joanna Goździewska z Poznania na koniu „Hemera”.

hubertus_7hubertus_8Zawody w dniu 20.10 br. tradycyjnie już zakończyły się konkurencjami, które zgromadziły największa liczbę uczestników i cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności, a były nimi:

– „Pogoń Za Lisem” w Kategorii Młodzieżowej

Konkurencję tę zwyciężyła i Młodzieżowym Królem Polowania Anno Domini 2013 została dosiadająca konia „Tornado” Joanna Piechowiak z Tarnowa Pałuckiego – tym samym powtórzyła ona swój sukces z roku 2011.

– „Pogoń Za Lisem” w Kategorii Seniorów

Tutaj zdobytego lisa dumnie prezentował i Królem Polowania Anno Domini 2013 został reprezentujący Skoki – Poznań Michał Gospodarczyk na koniu „Montana”.

hubertus_9Zwycięzcy wszystkich konkurencji uhonorowani zostali pamiątkowymi pucharami, a wszystkie konie uczestniczące w zawodach udekorowano pamiątkowymi flo. Sponsorem Zawodów była Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Skokach.

Organizatorzy tradycyjnie już zadbali o poczęstunek zarówno uczestników zawodów i osób im towarzyszących jak i wszystkich kibiców, którzy zachęceni piękną pogodą przybyli w tym dniu na łąkę nad Małą Wełną.

Skockiego „HUBERTUSA”, podobnie jak w latach minionych zakończył „poczęstunek przy stole” i zabawa taneczna w pomieszczeniach Pana Mariana Deminiaka przy ul. Zamkowej w Skokach.