12 listopada jezioro Dzwonowskie kolejny raz stało się miejscem Zawodów Wędkarskich organizowanych przez skockie Koło PZW. Tym razem odbyły się tu Zawody Spinningowo- Żywcowe o Puchar Honorowego Prezesa Koła Alojzego Pacholskiego.

W imprezie odbywanej wg tradycyjnego, opisywanego przez nas już kilkakrotnie rytuału, uczestniczyło 19 wędkarzy, a rolę sędziego pełnił Kapitan sportowy Andrzej Janiszewski. Każdy wędkujący wg uznania mógł próbować szczęścia metodą spinningu lub przy pomocy żywych rybek. Niektórzy obie te metody łączyli naprzemian.

Po zakończeniu wędkowania, gdy wszyscy przybili do brzegu, okazało się że wielu musiało zadowolić się możliwością pobytu na wodzie. Ryby zajęły miejsce jedynie w siatkach 4 zawodników. Dlatego niewiele pracy miał sędzia Andrzej, który w podsumowaniu ogłosił, że zwycięzcą rywalizacji został  i Puchar Honorowego Prezesa, wygrał jego fundator Alojzy Pacholski- złowił szczupaka długości 58 cm o wadze 1,66 kg. Kolejne dwa puchary fundator wręczył zdobywcom II i III miejsca legitymującym się szczupakami:
– o długości 52 cm i wadze 1,40 kg Zbigniewowi Kujawie
– o długości 54 cm i wadze 1,36 kg Jarosławowi Pacheli.

Poza podium znalazł się zdobywca okazowego okonia Wojciech Kłosowski.

Swój pobyt nad wodą wszyscy zebrani zakończyli konsumpcją ufundowanych przez Alojzego Pacholskiego a przygotowanych przez Karola Neumana i Jarosława Klewenhagena, rozgrzewających flaczków i szaszłyków.

Pogoda, jak na połowę listopada nie była zła i skłaniała do marzeń o zorganizowaniu ponadplanowych Mikołajkowych Zawodów Spinningowo – Żywcowych.

Marzenia te przybrały formę realnych działań Zarządu Koła i w dniu 3 grudnia przystań nad jeziorem Dzwonowskim ponownie zapełniła się „łowcami drapieżników”. Organizowane po raz pierwszy w historii skockiego wędkarstwa Mikołajkowe Zawody Spinningowo- Żywcowe zgromadziły 17 zawodników. Podobnie jak w trakcie poprzednich zmagań łowiono z łodzi i podobnie jak wówczas szczęście uśmiechnęło się do 4 wędkarzy.

Tym razem pamiątkowe puchary ufundowane przez Zarząd Koła otrzymali: Dariusz Bałażyk, w siatce którego miotał się szczupak długości 60 cm o wadze 1,70 kg oraz zdobywcy okoni:  o wadze 0,48 kg Roman Stoiński i o wadze  0,16 kg – Jacek Dudek. Czwartym zawodnikiem, któremu dane było w tym dniu „zamoczyć siatkę” – dla okonia o wadze 0,08 kg był Piotr Konrad.

Do rąk zdobywcy pucharu dla najlepszego zawodnika zawodów Dariusza Bałażyka, trafiła też ufundowana przez Leszka Stoińskiego pamiątkowa statuetka za największą rybę. 

Ostatnie w tym roku spotkanie wędkarzy nad wodą zakończyło się posiłkiem ufundowanych przez Zarząd a przygotowanych przez Karola Neumana gorących flaczków oraz własnoręcznie upieczonych  nad ogniskiem kiełbasek.