Nawet pogoda nie ośmieliła się popsuć tego wyjątkowego dnia, Dnia Dziecka i zorganizowanego z tej okazji 1 czerwca na „Łowisku u Leszka” tradycyjnego już wędkarskiego pikniku dla dzieci. Słońce wyszło zza chmur, choć nic na to nie wskazywało! W dobrym stylu zachowały się też ryby, a szczególnie karpie, w rekordowej jak dotąd ilości grzecznie pozwoliły się złapać na haczyk.

Dzieci brały udział w prawdziwych zawodach wędkarskich pod okiem swoich opiekunów, a więc było losowanie stanowisk połowowych, wystrzał z pistoletu na początek i koniec zawodów oraz ważenie złowionych ryb, które wróciły z powrotem do wody.

W czasie podsumowywania wyników przez sędziów w rodzinnej atmosferze zjedzono zupę i kiełbaski z grilla, dla dzieci znalazło się także słodkie co nieco.

Nie lada atrakcję dla dzieci sprawili wędkarze z partnerskiej gminy Bardowick w Niemczech, przywożąc ze sobą własnoręcznie skonstruowaną maszynę (katapultę) do wystrzeliwania gumowych rybek, które następnie należało złapać w podbierak. Było śmiechu co nie miara.

Kiedy podsumowano wyniki okazało się, iż zdobywcami pierwszych V miejsc zostali:

I Mikołaj Lisiecki ( 3,94 kg)

II Oliwer Stożek (3,68 kg)

III Damian Mendlewski (3,5 kg)

IV Patryk Wawrzyniak (2,54 kg)

V Krystian Dudek (2,52 kg)

Na sześćdziesięciu łowiących, aż 16 udało się wyciągnąć jakąś rybę. Gratulacje.

Wszystkie łowiące dzieciaki w wieku od 6-14 lat oraz ich młodsze rodzeństwo dostało nagrody oraz słodki upominek od Burmistrza. Łącznie w Pikniku wzięła udział 100 dzieci oraz ok 200 dorosłych opiekunów.

Impreza nie miałaby miejsca gdyby nie sponsorzy, którzy hojnie otworzyli swe kieszenie i nie tylko, i tak podziękowania należą się:

 • Leszkowi Jankowskiemu z rodziną (udostępnienie terenu),
 • Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki – Tadeuszowi Klosowi (nagrody oraz słodkie upominki),
 • Przewodniczącemu Rady Miejskiej Gminy Skoki – Zbigniewowi Kujawie (puchary),
 • Bartoszowi Wołkowi (ufundowanie i przygotowanie zupy),
 • Firmie ENEA Operator Spółka z o.o – Członkowi Zarządu Jakubowi Kamykowi, Firmie Energomiar Sp. z o.o. – Prezesowi panu Marianowi Kamrowskiemu oraz Mirosławowi Michalczykowi (upominki i gadżety),
 • Aleksandrze Kulawiak „Sklep Ola”,
 • Mirosławowi Kamińskiemu,
 • Wojciechowi Kłosowskiemu,
 • Alojzemu Pacholskiemu,
 • Andrzejowi Pilaczyńskiemu,
 • Piłkarzom „Wełny” Skoki,
 • Janinie Szymaś (opieka medyczna),
 • Członkom Koła PZW nr 120 w Skokach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.