Na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stowarzyszenie LGR „7 Ryb”, którego Gmina Skoki jest członkiem wzięło udział w V Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej AGROTRAWEL 2013, które odbywały się w dniach 5-7 kwietnia 2013 w Kielcach. Była to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników wypoczynku na łonie natury i wyjątkowa okazja zaprezentowania swojej oferty dla firm z branży turystycznej.

Jest to jedyna w swoim rodzaju impreza wystawiennicza w tej części kraju, ukierunkowana na produkty turystyki wiejskiej. Oprócz prezentacji wystawców krajowych i zagranicznych – był to także jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych, konkursy dla wystawców i zwiedzających.

Targom towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja, a regionem partnerskim w tym roku było województwo lubelskie.

Stowarzyszenie było jednym z kilkunastu Lokalnych Grup Rybackich z terenu kraju, które pragnęło zaprosić potencjalnych turystów do siebie. Oprócz wydawnictw promocyjnych wydanych przez Stowarzyszenie mieliśmy na swoim stoisku materiały przekazane przez gminy członkowskie. Zachęcaliśmy do spożywania ryb słodkowodnych częstując naszych gości karpiami przekazanymi na tą okazję przez Gospodarstwo Rybackie w Skokach pana Roberta Kowalewskiego, a przygotowanymi przez firmę cateringową Bartosza Wołkowa ze Skoków. Pysznym miodem ze swojej pasieki raczył odwiedzających pan Piotr Nowak z Łekna, a swoje rękodzielnicze arcydzieła – witraże prezentowali państwo Wioletta i Krzysztof Koszuta z Obornik.

Zorganizowaliśmy także dwa konkursy dla odwiedzających nas gości. Można było spróbować swych sił w zmaganiach „kółko i krzyżyk” i wygrać koszulki i inne gadżety. Jednakże głównym konkursem był konkurs wiedzy o Stowarzyszeniu, gdzie wśród uczestników w ostatni dzień rozlosowane nagrody, a główną z nich był weekendowy pobyt dla dwóch osób w gospodarstwie agroturystycznym „Ostrowo Młyn” pod Wągrowcem.

targi_1 targi_2 targi_3 targi_4

targi_5 targi_6 targi_7 targi_8

targi_9 targi_10 targi_11 targi_12

targi_13 targi_14 targi_15 targi_16

targi_17 targi_18 targi_19