Film jedenej z drużyn z Budzyńskiego Towarzystwa Sportowego. Dziękujemy 🙂

23 drużyny w składzie od 2-4 zawodników każda, w tym kilka składających się z mieszkańców Gminy Skoki wyruszyło 3 września na trasę II Rajdu rowerowego na orientację. Pogoda tego dni szczególnie sprzyjała rowerowym wędrówką. Po zarejestrowaniu wszystkie drużyny stawiły się przed budynkiem Gimnazjum w Skokach gdzie przeprowadzono krótką odprawę techniczną oraz wszyscy dostali do ręki długo wyczekiwane mapy!

7 drużyn wyruszyło na trasę rekreacyjną, na której należało zgodnie ze wskazówkami na mapie odnaleźć 5 punktów gdzie czekali harcerze. Tu czekały zadania z wiedzy i zadania praktyczne w tematach przyrodniczych, ruchu drogowego, pierwszej pomocy, obrony przeciwpożarowej oraz terenoznawstwa. Z uwagi na to, iż tego dnia cała polska czytała Quo Vadis (Narodowe Czytanie) na każdym punkcie obowiązkowo czytano po jednej stronie dzieła Henryka Sienkiewicza. I dobrze! Zadawanie sobie co chwila pytanie, dokąd zmierzasz (jedziesz) na tej imprezie było bardzo trafne! Punkty rekreacyjne, tzw. niebieskie rozlokowano w: Skokach w siedzibie OSP, w świetlicach wiejskich w Rejowcu, Kakulinie i Rościnnie oraz w Agroturystyce „Morelowy Sad” w Potrzanowie. Dokładna lokalizacja tych punktów nie była pokazana na mapie jedynie podano wskazówki czego w jakiej miejscowości należy szukać. Punkty rekreacyjne były obowiązkowe dla obydwu tras rekreacyjnej jak i sportowej.

Wskazane za to dokładnie na mapie były punkty sportowe (czerwone), a było ich 10. Punkty te szukali uczestnicy trasy sportowej. Ich znalezienie nie było takie proste. Po dojechaniu na miejsce należało znaleźć lampion, a pod nim specjalny perforator i odbić niepowtarzalny układ kropek na karcie zadań. Lampiony były schowane w terenie w odległości nawet 100 m od wskazanego punktu. A punktami tymi był m.in. płac w Stawianach, ruiny w Młynkach, krzyż w Ignacewie, plaża nad jeziorem Budziszewskim czy most w Nadmłynie.

Wszystkie zespołu ukończyły zabawę w limicie czasu. Do godziny 16 wróciły wszystkie grupy rekreacyjne. W obydwu grupach zwycięzcą zostawała ta drużyna, która zdobyła jak najwięcej punktów w jak najkrótszym czasie. Wśród grup rekreacyjnych zarówno najwięcej punktów i najkrótszy czas uzyskała drużyna MAŁRYKI z Pawłowa Skockiego w składzie: Łucja i Ryszard Dembińscy z wnuczką Karoliną Wilk oraz sąsiadką Marzeną Wylężąła- zdobywając I miejsce.  Serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczestnicy trasy rekreacyjnej otrzymali pamiątkowe medale i upominki sportowe. Gratulujemy.

Że precyzja jest ważniejsza od pośpiechu przekonali się uczestnicy rywalizacji sportowej. 6 minut przed wyznaczonym limitem czasu (8 godzin) na metę do Gimnazjum przyjechała drużyna POZNAŃ CZŁONS (Dorota Ceranka i Robert Osypowicz), która zdobyła największą liczbę punktów 73 na 75 możliwych i tym samym zajęła I miejsce. II drużyna BTS Budzyń – drużyna A z wynikiem 72 punkty przyjechała na metę po 5,17 godzin i do końca myślała że będzie pierwsza 😉 czasem tak bywa. To tylko zabaw więc wszyscy byli zadowoleni. Tu też wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsze drużyny sportowe gadżety.

Rajd ten nie odbyłby się bez pomocy wielu osób. Szczególne podziękowania kieruję do Macieja Tadeusza za pomysł i za opracowanie oraz sprytne ukrycie punktów sportowych. Dziękuję dyrekcji Gimnazjum w Skokach za udostępnienie obiektu. Serdeczne podziękowania należą się także sołtysom: Ewie Zygmaniak, Hubertowi Czarneckiemu oraz Marianowi Gruszce, także Piotrowi Kaczmarkowi prezesowi OSP w Skokach i Małgorzacie Sinderson z Gospodarstwa Agroturystycznego „Morelowy Sad” za udostępnienie swoich obiektów. Wielkie dziękuję także dla harcmistrza Andrzeja Surdyka i jego harcerzy: Pauliny Kubickiej, Oliwi Wójcik, Weroniki Konowalskiej, Marty Walczak, Karoliny Nowak, Pauliny Kawczyńskiej, Pauli Gali oraz Ani i Małgorzacie Surdyk. 

Do zobaczenia na szlaku 🙂

Galeria zdjęć z rajdu:

[Not a valid template]