Świecka tradycją się stało od kilku lat, że oficjalna inauguracja sezonu turystycznego w „Puszczy Zielonce” ma miejsce w gminie Skoki, w Sławicy w Gościńcu Winnica. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” wraz z gminą Skoki.

O tym jak jest to pożądana impreza niech świadczy to, że 400 miejsc rozeszło się w 3 dni! Do udziału w imprezie zgłosiło się 240 rowerzystów, 120 kijkarzy i 40 biegaczy z czego blisko 100 to mieszkańcy naszej gminy.

Pogoda wiosenna, słońce zaświeciło wiec frekwencja dopisała. O tym jak udana to była impreza niech świadczą zdjęcia, które mówią same za siebie. Rowerzyści pokonali trasę 30 km, kijkarze i biegacze przeszli i przebiegli 11 km. Wszystkie grupy spotkały się w Gościńcu Winnica, gdzie przy zupie, kawie i placku podsumowano imprezę. 120 osób wyszło z nagrodami ufundowanymi przez gminy związkowe, przypomnijmy, iż są to: Skoki, Murowana Goślina, Kiszkowo, Czerwonak, Pobiedziska i Swarzędz.

Organizatorzy składają podziękowania obsłudze Gościńca Winnica za sprawne przyjęcie i nakarmienie tak dużej liczbie uczestników. Bez zaangażowania rzeszy ludzi nie byłoby możliwe zabezpieczenie wszystkich tras. Dziękujemy skockim rowerzystom na czele z Maciejem Tadeuszem. Biegaczom z klubu biegowego Hart Skoki, a zwłaszcza Markowi Dudusiowi i Mirosławowi Jasińskiemu, oraz Małgorzacie Florysiak za opiekę nad trasą pieszą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, życzymy powodzenia i zadowolenia na turystycznych i sportowych trasach.

Galeria zdjęć z imprezy: