10 trzyosobowych drużyn reprezentujących 9 Kół PZW (2 drużyny z Koła Skoki) Rejonu VI Okręgu Poznańskiego wzięło udział w odbywających się 15 maja br. na jeziorze Rościńskim Zawodach Rejonowych.

3 godzinne wędkowanie odbywało się w układzie sektorowym. Na podstawie przeprowadzonego na wstępie losowania 1 reprezentant każdej drużyny łowił w każdym sektorze – A, B, C, a ogólnych wynikach reprezentacji decydowała suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników.

Po zakończeniu zawodów, zważeniu ryb i podliczaniu punktów, okazało się że zwycięzcą Zawodów została reprezentacja Koła Wiórek, która zyskała w sumie 7 pkt. II miejsce zyskując 8 pkt. zdobyła I reprezentacja Koła Skoki występująca w składzie: Dariusz Bałażyk, Jacek Dudek i Romuald Dudek, a III miejsce z 11 pkt. przypadło drużynie z Koła Starołęka.

Kolejne miejsca zajęły drużyny z Kół: Tarpan, Rataje, Skoki II, Rogalik, Wojnówko, Naramowice i Odlewnik.

Wszyscy zawodnicy łącznie złowili 201 kg ryb, a zwycięskie drużyny odpowiednio: 26.76kg, 25.20kg i 23.16kg.

Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie drużyny nagrodzono pucharami, a ich członków dodatkowo sprzętem wędkarskim.