Miłośnicy jednośladów, napędzanych siłą mięśni nie mogli w ostatnim czasie narzekać na brak atrakcji. W dwie niedziel: 27 września i 4 października odbyły się rajdy rowerowe.

Pierwszy rajd z okazji zakończenia lata zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki wiódł 25 km, aby zprowadzić ok. 70 uczestników do Budziszewic, gdzie była jego meta w powstającym właśnie gospodarstwie agroturystycznym Państwa Grażyny i Stanisława Derpińskich.
Pogoda w ten dzień nie wskazywała na koniec lata, wręcz przeciwnie było bardzo ciepło i słonecznie. Powodzeniem cieszyły się więc gry sprawnościowe czekające na uczestników na mecie. Tradycyjnie uhonorowano najmłodszych i najstarszych rowerzystów. Najmłodszą miłośniczką dwóch kółek okazała się siedmioletnia Małgosia Surdyk, a najmłodszym rowerzystą 10 letni Maksymilian Smykowski. Najstarszymi uczestnikami okazali się Państwo Anna Sztefek i Franciszek Baranowski. Gratulujemy wspaniałe kondycji. Organizatorzy dziękują policjantom z Komisariatu Policji w Skokach za zadbanie o bezpieczeństwo uczestników rajdu w najniebezpieczniejszych jego momentach.

Zgoła inną pogodę mieli natomiast uczestnicy III Rajdu Cysterskiego zorganizowanego przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka. Nie padało, ale było bardzo wietrznie. Na mecie w Dąbrówce Kościelnej na placu św. Jakuba spotkali się uczestnicy 4 tras: z Murowanej Gośliny, Pobiedzisk, Poznania i z Wągrowca (przez Mieścisko i Skoki). Nasza grupa dołączyła w Rejowcu do rowerzystów z Wągrowca i Mieściska. Na mecie po zregenerowaniu sił gorącym posiłkiem przystąpiliśmy do wypełnienia testu krajoznawczego o gminach Związku. Miło nam, że bezbłędnie test jako jedyny rozwiązał uczestnik naszej grupy pan Krzysztof Majorczyk z Wągrowca. Nagrody uczestnikom testu wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, który w Związku Międzygminnym Puszcza Zielonka odpowiada za turystykę.

Te intensywne dwie niedziele zakończyły oficjalny sezon rowerowy w gminie Skoki, jednakże zaczyna się polska złota jesień i zachęcamy wszystkich miłośników rowerów do samodzielnego wyruszenia na szlaki rowerowe, których w naszych okolicach nie brakuje.