20 stopni, słońce i białe chmurki na niebie, taka aura towarzyszyła uczestnikom 6. Festiwalu NW z Doliną Wełny, który odbył się w niedzielę, 9 czerwca w Skokach.

80 uczestników podzieliło się zgodnie z własnymi siłami i chęciami na trzy dystanse: 5, 10 i 20 km. Najdłuższa trasa wiodła wokół Skoków. Dziesiątka okrążyła część stawów rybnych, spotykając się z długodystansowcami w połowie trasy. Natomiast trasa 5 km zrobiła pętelkę w kierunku jeziora Budziszewskiego.
Poniżej zamieszczamy linki do trasy 20 km i zachęcamy do wędrówki po pięknych zakątkach gminy Skoki:

Zobacz trasę w TraseoWszyscy spotkali się na mecie około godziny 13. Na wędrowców czekał już burmistrz Miasta i Gminy Skoki Wojciech Cibail, który wraz z Januszem Woźniakiem prezesem Stowarzyszenia „Dolina Wełny” rozlosowali wśród uczestników Festiwalu nagrody, wśród których znalazły się kije NW, gadżety sportowo-rekreacyjne i bardzo ciekawe wydawnictwa „Doliny Wełny”

To właśnie Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny” od samego początku jest sponsorem tego wydarzenia, za co bardzo dziękujemy.

Galeria zdjęć Tomasz Szwajkowski: