Aby być aktywnym wiek nie ma znaczenia i nie ważne, czy masz zaledwie parę miesięcy i jedziesz w rowerowym foteliku czy niesiony jesteś przez rodzica w nosidełku lub urodziłeś się przed II wojną światową! Dowód temu dali uczestnicy 16 Turystycznego Rozpoczęcia Sezonu w Puszczy Zielonka, które miało miejsce tradycyjnie w Gościńcu Winnicy w Sławicy w gminie Skoki.

Ponad 300 osób pojechało, poszło lub pobiegło w sobotę 25 marca aby symbolicznie zainaugurować turystyczny sezon w Puszczy Zielonka, a symbolicznie ponieważ dla większości tych osób sezon nigdy się nie kończy.  

Organizatorem tego sporego wydarzenia od 16 lat jest Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, który podejmuje wiele działań na terenie swoich gmin członkowskich (Murowana Gościna, Kiszkowo, Swarzędz, Czerwonak, Pobiedziska i Skoki) aby rozwijać infrastrukturę turystyczną oraz zachęcać mieszkańców do aktywnego i zdrowego stylu życia.

Organizatorzy sobotniej imprezy dziękują wszystkim osobom, które pomogły w sprawnej organizacji wszystkich tras i zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom.

Na szczególne podziękowania zapracowali Joanna i Adam Tomczakowie, Marek Nowaczkiewicz i Roman Kozłowski za pomoc na trasie rajdu. Państwo Małgorzata i Remigiusz Florysiakowie oraz Anna Golińska i Elżbieta Baranowska za prowadzenie tras nordic walking. Członkowie niedawno powstałego klubu Sport Team Skoki za organizację i prowadzenie tras biegowych.

Jak zwykle na mecie w Gościńscu Winnica na uczestników czekał poczęstunek oraz możliwość wylosowania sportowo-rekreacyjnych upominków.

Nie rozpisujemy się zbyt wiele, niech klimat imprezy pokażą zdjęcia Tomasza Szwajkowkiego.