Poseł Jakub Rutnicki znany w województwie wielkopolskim ze swej nieustannej działalności na rzecz rozwoju sportu i infrastruktury sportowej zorganizował dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach spotkanie informacyjne na temat pozyskiwania środków na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej ze środków głownie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na spotkanie przybyli samorządowcy i działacze sportowi z terenu powiatu wągrowieckiego i powiatów ościennych.

Jakub Rutnicki jest dobrze znany w środowisku skockiego sportu. Nie raz odwiedzał i pomagał w organizacji turniejów sportowych głownie dla dzieci i młodzieży. Przy jego pomocy udało się pod koniec 2015 oddać do użytku boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią dla Klubu Wełna Skoki przy sporym dofinansowaniu środków zewnętrznych.