W ramach podziękowania za udział w Gminnej Lidze Piłki Nożnej Burmistrz zaprosił do udziału w sportowo-piknikowej imprezie drużyny z terenu Gminy Skoki. Chęć uczestnictwa wyraziło pięć zespołów- niestety na miejsce rozgrywek dotarły trzy: Sława Wielkopolska, Szczodrochowo oraz Niedźwiedziny.

W sobotnie przedpołudnie 1.10.2016  w Sławie Wielkopolskiej został więc rozegrany Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Zebrane zespoły powitał Burmistrz Tadeusz Kłos, a mieszkańcom Sławy Wielkopolskiej przekazał informację, że jeszcze w tym roku zostanie wykonane zadanie polegające na budowie piłkochwytu wzdłuż linii boiska.

Dla uczestników zostało zorganizowane ognisko oraz ciepły poczęstunek.

Po rozegraniu meczy na zasadzie każdy z każdym zwycięzcą Turnieju okazała się drużyna  Szczodrochowa. Sędzią Turnieju był pan Maciej Kuczyński.

Wszystkim  uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w rozwój sportu i promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego na terenie Gminy Skoki- szczególne podziękowania należą się sołtysom Panu Danielowi Stoińskiemu oraz Mariuszowi Sommerfeldowi za inicjatywę i wytrwałość w mobilizowaniu młodzieży do udziału w tego typu imprezach.