Spotkaniem na własnym boisku z drużyną „Zjednoczonych” Trzemeszno w dniu 13 marca, zawodnicy Klubu „Wełna” rozpoczęli wiosenny sezon piłkarki. Mecz, w którym skoczanie wystąpili już w wzmocnionym składzie zakończył się remisem z wynikiem 2:2, przy czym strzelcami bramek dla „Wełny byli Radosław Modlibowski i Marek Bączkowski.

W tym miejscu naszym czytelnikom przypominamy, że identyczna sytuacja miała miejsce w rundzie wiosennej 2015. Wówczas również nasi piłkarze swój mecz inauguracyjny rozegrali na boisku przy ul Parkowej, a ich rywalem również byli zawodnicy „Zjednoczonych” z Trzemeszna. Ówczesny mecz, w którym skoczanie jawili się jako faworyci, zakończył się ich porażką, z wynikiem 1:4 , przy czym honorową bramkę dla „Wełny” zdobył Arkadiusz Dereżyński.      

Obecny mecz inauguracyjny poprzedziły treningi i mecze kontrolne, które przyczyniły się do zgrania zawodników i przywróciły wiarę w możliwość pokonania przeciwników na boiskach w rundzie rewanżowej. O kilku z tych sparingów pisaliśmy w lutowym wydaniu „Wiadomości.” Dlatego dzisiaj ograniczymy się do wspomnienia jednego z ostatnich – rozegranego 27 lutego w Poznaniu z „Huraganem” Pobiedziska, a zakończonego zwycięstwem skoczan z wynikiem 5:0. Strzelcami bramek dla „Wełny” byli: Marcin Siuda – 2, Adam Graczyk – 1, Radosław Modlibowski – 1 i Błażej Rajewski – 1.

Inauguracyjny mecz sezonu naszej reprezentacji poprzedził też mecz wyjazdowy, rozegrany 6 marca w ramach Pucharu Polski z „Leśnikiem” Margonin. W meczu tym zakończonym wygraną „Wełny” wynikiem 3:1, gole dla naszej reprezentacji zdobyli: Radosław Modlibowski – 2 oraz Adam Graczyk – 1.

Dla orientacji, nie tylko kibiców naszej drużyny, podajemy jej skład oraz terminarz rozgrywek w sezonie wiosennym 2016:

Skład I drużyny „Wełny” Skoki: Sebastian Maćkowski, Szymon Druciarek, Mateusz Deminiak, Piotr Gułajski, Robert Ludowicz, Błażej Rajewski, Błażej Gebler, Sebastian Rosik, Bartłomiej Działo, Bartek Wojciechowski, Miłosz Graczyk, Radek Modlibowski, Chachuła Mateusz, Arkadiusz Dereżyński, Mateusz Piechowski, Mateusz Futro, Jakub Ślósarczyk, Eryk Nadworny, Karol Otuszewski, Grzegorz Twardoń, Adam Graczyk, Marcin Siuda, Patryk Pędziński, Michał Gruszka, Bartłomiej Nitzke, Piotr Paukszteło oraz Paweł Kutynia – trener i Andrzej Szczepaniak – kierownik drużyny.

Terminarz rozgrywek I drużyny „Wełny” w sezonie wiosennym 2016:

Rozgrywający Miejsce meczu Dzień i godzina
„Wełna” Skoki – „Zjednoczeni” Trzemeszno Skoki 13.03 -15:00
„Wełna” Skoki – „Lechia” Kostrzyn Kostrzyn 19.03 -15:00
„Wełna” Skoki –   „Iskra” Szydłowo Szydłowo 26.03 -12:00
„Wełna” Skoki –   „GLKS” Wysoka Skoki 3.04 -15:00
„Wełna” Skoki – „Kotwica” Kórnik Kórnik 9.04 -16:00
„Wełna” Skoki – „”MAWIT” Lwówek Skoki 16.04-16:00
„Wełna” Skoki – „Płomień” Przyprostynia Przyprostynia 24.04 – 17:00
„Wełna” Skoki – „Sparta” Oborniki Skoki 30.04 – 17:00
„Wełna” Skoki – „Mieszko” Gniezno Gniezno 3.05 – 17.oo
„Wełna” Skoki – „Lubuszanin” Trzcianka Skoki 7.05 – 17,oo
„Wełna” Skoki – „Warta” Międzychód Międzychód 14.05 – 17,oo
„Wełna” Skoki – „GKS” Dopiewo Skoki 21.05 – 17.oo
„Wełna” Skoki – „Grom” Plewiska Plewiska 28.05 – 17.oo
„Wełna” Skoki –   „Tarnovia” Tarnowo Podgórne Skoki 4.06 – 17.oo