Pierwszy grudniowy weekend 2006 roku stał pod znakiem piłki siatkowej i nie tylko z powodu finału Mistrzostw Świata w piłce siatkowej w Japonii.
W weekend ten w hali sportowo-widowiskowej przy gimnazjum w Skokach odbył się dwa turnieje w piłki siatkowej.

Pierwszy z turniejów Policyjny Turniej Piłki Siatkowej odbył się w piątek, a zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Wągrowcu. Patronat nad turniejem objął: Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego. W turnieju brało udział siedem drużyn.

O godz. 18.00 nastąpiło wręczenie pucharów przez Zastępcę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jerzego Kowalskiego oraz zaproszonych gości: przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego, nadkom. Jacka Matysiaka Komendanta Komisariatu Policji w Skokach, Starostę Powiatu Wągrowieckiego Michała Piechockiego, Burmistrza Miasta i Gminy Skoki – Tadeusza Kłosa oraz Wójta Gminy Mieścisko – Andrzeja Banaszyńskiego.
Puchary za zajęte miejsca otrzymali:

 • I miejsce – Oddziały Prewencji Policji w Poznaniu,
 • II miejsce – KPP Wągrowiec,
 • III miejsce – Komisariat Policji w Skokach,
 • IV miejsce – KPP Chodzież
 • V miejsce – KPP Gniezno
 • VI miejsce – KPP Środa Wlkp.
 • VII miejsce – KPP Oborniki Wlkp.

Kolejne siatkarskie zmagania odbyły się w niedzielę podczas Towarzyskiego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Turniej otworzył Burmistrz Tadeusz Kłos. Zmagania siatkarzy przerwane zostały obowiązkowo na wspólne oglądanie finału MŚ w Japonii.

Turniej został rozegrany w systemie każdy z każdym, a wyniki przedstawiają się następująco:

 • I miejsce – nauczyciele Gimnazjum w Skokach
 • II miejsce – Urząd Gminy w Mieścisku
 • III miejsce – Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
 • IV miejsce – Urząd Miasta i Gminy w Skokach
 • V miejsce – Komisariat Policji w Skokach.