Początki skockiego fan clubu.
W Skokach z racji małej odległości stolicy Wielkopolski zawsze kibicowano Lechowi Poznań. Od wielu lat na mecze popularnego Kolejorza wybierały się grupy ze Skoków.
W kwietniu 2005 zawiązała się inicjatywa zrzeszenia kibiców. Wtedy powstał Skocki Fan Club Lecha Poznań.

Na początku była grupa ok. 10 osób. Chcieliśmy pokazać, że w nawet tak małej miejscowości można coś wspólnie stworzyć- mówi Arkadiusz Dembiński jeden z założycieli fc. Jednym z głównych celów było przekonanie społeczności, iż kibice to nie agresywni i podpici osobnicy z marginesu społecznego. O zmianę takiego wizerunku walczymy cały czas.

Założenie czy też obwołanie się fan clubem wymagało wiele wysiłku. Skocznie zaczęli od strony internetowej, na początku nieoficjalnej, a od niedawna działa oficjalny serwis www.kkksfans.com. Znajdują się tam najważniejsze informacje dotyczące działalności kibiców, wyjazdów, spotkań oraz forum. Następnym krokiem było szukanie kolejnych entuzjastów i szycie flagi na płot.

Wspólnie stwierdziliśmy, że musimy poszukać też kibiców w miastach okalających Skoki. Dołączyły do nas osoby z Potrzanowa, Wiatrowa, Roszkowa. Chcieliśmy początkowo stworzyć fan club obejmujący cały powiat. Niestety z różnych względów nie udało się uzyskać zamierzonego efektu i wspólnie z kibicami z Wągrowca stworzyć większej organizacji. Myśleliśmy nawet wtedy o stowarzyszeniu, ale się nie udało- przyznaje Arkadiusz.

Fan Club dzisiaj.
7 kwietnia 2007 miną dwa lata od założenia. Osiągnięcia fan clubu są znaczne a i perspektywy rozwoju bardzo interesujące. Kibice nie tylko dopingują swoją drużynę ale także sami grają w piłkę.

Spotykamy się w hali przy Gimnazjum w Skokach. Braliśmy udział w dwóch turniejach kibiców w Wągrowcu i Szamotułach z większymi i mniejszymi sukcesami. Byliśmy także na turnieju charytatywnym zorganizowanym w ubiegłym roku w Wągrowcu – mówi Przemysław Gustowski członek fc.

Kibice organizują wyjazdy autokarowe na większość spotkań Lecha w Poznaniu. Co jakiś czas powtarzane są akcje informacyjne. Na wszystkich słupach ogłoszeniowych i sklepach można znaleźć plakaty informujące o działalności oraz o najbliższych organizowanych wyjazdach przez skockich kibiców. Będąc na meczach Lecha zawsze można zauważyć wiszącą na płocie flagę z napisem Skoki.

 

To już nasza 3 flaga. Pierwsza nawet wykonywaliśmy sami – mówi Arkadiusz. Kibice ze Skoków otrzymali ostatnio certyfikat jednego z 30 oficjalnych Fan Clubów Lecha Poznań.

Aktywnie działamy i współpracujemy z władzami klubu z ulicy Bułgarskiej. Nasze wyjazdy autokarami są w połowie refundowane przez KKS Lech- dodaje. Jako jedni z nielicznych w rundzie jesiennej sezonu 2006/07 nie opuścili żadnego z meczów Lecha także wyjazdowego. Są już rozpoznawalni w całym środowisku. Ciekawostką jest, iż jeden z kibiców skokiego fc był obecny z grupa kibiców z Poznania na meczu Bayern Munchen – Spartak Moskwa.

Plany na przyszłość.
Przede wszystkim ciągle szukamy nowych członków. Do rozwoju potrzebne są kolejne osoby z zapałem i niegasnącym entuzjazmem. Już dawno staliśmy się wszyscy przyjaciółmi i pomagamy sobie w trudnych momentach. Ciągle szukamy stałej siedziby bo dotychczas spotkania odbywały się w domach lub garażach. Nie mamy gdzie wieszać dyplomów i pamiątek – dodaje z uśmiechem Przemysław Gustowski.
Chcemy promować siebie i nasze miasto. Jeszcze nie wszyscy o nas usłyszeli ale zapewne wkrótce dowiedzą się, że w Skokach działa silny FC.
Kolejną szansą promocji jest organizacja turnieju w Skokach podczas ferii zimowych dla trampkarzy. Wiem, że są już jakieś pomysły ze strony pana Radka Kujawy i chcemy włączyć się w tę inicjatywę. Podczas obchodów dni Skoków również szykujemy małą niespodziankę…

Michał Gustowski