Takie motto przyświecało wydarzeniu rekreacyjno – sportowemu, jakie odbyło się na skockim orliku w piątkowe popołudnie 7 lipca, a było nim 2. Fitnessowe Rozpoczęcie Lata. 

Po otwarciu, którego dokonał burmistrz Tadeusz Kłos oraz Alicja Kramer z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wystąpili młodsi i starsi tancerze z grupy tanecznej SKOCZKI STREET BEAT pod kierownictwem Małgorzaty Wieczorek. 

Sedno tego sportowego wieczoru rozpoczęła pierwsza z czterech trenerek fitness, czyli Alicja Brewińska, dobrze znana w Skokach z uwagi prowadzenia od ponad 10 lat zajęć pilates dla skoczanek 50+. 

Trening pilates ma na celu uelastycznienie mięśni, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni głębokich (bez nadmiernego ich rozbudowania), poprawę postawy, obniżenie poziomu stresu, odciążenie kręgosłupa i poprawę zdrowia ćwiczących osób w każdym wieku.

Po Ali pałeczkę trenera przejęła Joanna Tomczak, na co dzień nauczycielka w Stowarzyszeniu Edukacyjnym TĘCZA i bardzo mocno kojarząca się u nas z fitnessem, spacerami nordic walking i jazdą na rowerze. Po ćwiczeniach pani Joanny wystąpiły jej podopieczne ze szkoły w Lechlinie w układzie gimnastyczno – tanecznym.  

O ile dwie pierwsze panie instruktorki miały nieco spokojniejsze zajęcia, głównie modelująco – wzmacniające naszą sylwetkę, to dwie kolejne prowadzące wycisnęły z ćwiczących siódme poty. A że pogoda dopisał i słońce nie odpuściło do samego końca w ten upalny piątkowy wieczór potu było co niemiara. 

Jako trzecia przed ćwiczącymi ustawiła się Karolina Szafran z ćwiczeniami POUND.

Był to więc trening z wykorzystaniem specjalnie wyważonych pałeczek przypominających perkusyjne, jako świetna alternatywa dla tradycyjnych zajęć fitness, nowość na polskim rynku. POUND angażuje wszystkie partie mięśniowe, łączy wzmacnianie i cardio, gwarantuje setki spalonych kalorii i świetną zabawę! 

Zajęcia okazały się więc niesamowicie energetyczne. Panie doskonale się bawiły i wydawały się być naładowane pozytywną energią niczym gwiazdy rocka! Pani Karolina prowadzi w Wągrowcu studio MILEO DANCE, w których oferuje różnorakie, aktywne zajęcia dla dzieci, dorosłych oraz seniorów. 

Ostatnia na murawę orlika wyszła instruktorka fitness Marzena Pastor. Jej ćwiczenia z elementami cardio i tabaty postawiły tego dnia przysłowiową kropkę nad „i”, sprawiły, że panie długo będą pamiętać piątkowy wieczór. Dla zainteresowanych informujemy, że pani Marzena prowadzi swoje zajęcia fitness także w Skokach. 

Oprócz UMiG w Skokach organizatorem wydarzenia była także Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skokach, która oprócz ufundowania fitnessowego, pamiątkowego ręcznika dla ćwiczących, na swoim stoisku udostępniła specjalne alkogogle, które pokazywały, jaka jest nasz percepcja otoczenia po spożyciu alkoholu.  

Dziękujemy raz jeszcze czterem naszym instruktorkom: Ali, Asi, Karolinie i Marzenie za niezły wycisk oraz wszystkim aktywnie ćwiczącym w te piątkowe popołudnie za to, że z nami byli.

Galeria zdjęć z wydarzenia, autor Karolina Stefaniak: