Mowa tu o 2. Czerwonacko – Skockim Nocnym Rajdzie Rowerowy, który odbył się 19 listopada w cudownej zimowej aurze.

Część z ponad 80 zapisanych osób całkiem niepotrzebnie wystraszyła się temperatury na minusie. Na metę w Pawłowie Skockim w gminie Skoki przyjechało ok 60 zachwyconych zimą rowerzystów.

Należy tu zaznaczyć, że impreza ta, to współpraca gmin Czerwonak i Skoki. Na metę zjechały się dwie zorganizowane grupy ze Skoków i Owińsk (każda z nich przejechała ok 20km) oraz ok 10 osób samodzielnie tzw. trasą tajemniczą.

Na mecie na nieco zziębniętych rowerzystów czekało ognisko, ciepła kawa i herbata oraz kiełbasa, którą każdy samodzielnie piekł nad ogniem.

Rajd zakończyło rozlosowanie gadżetów turystycznych wśród zgłoszonych uczestników.

Serdecznie dziękujemy gminie Czerwonak za super współpracę, a Tomkowi Szwajkowskiemu za super zdjęcia i film. Do zobaczenia za rok, na 3 wspólnym nocnym rajdzie, tym razem z metą u sąsiadów w Czerwonaku.

Miłośników nocnej jazdy rowerem zapraszamy już dziś na 3 Nocny Rajd Rowerowy w Lechlinie w sobotę 3 grudnia 2022. Zgłoszenia elektronicznie na adres turystyka@gmina-skoki.pl

Poniżej galeria zdjęć z trasy i mety rajdu autorstwa Karolina Stefaniak i Tomasz Szwajkowskiego: