31 lipca I drużyna naszej WEŁNY, po perturbacjach związanych z pandemią koronawirusa i skróceniu terminu rozgrywek minionego sezonu, zainaugurowała obecny sezon piłkarski. Spotkanie odbyło się na boisku przy ulicy Parkowej, a rywalem naszych zawodników byli piłkarze NOTECI Czarnków. Niestety, mimo wysiłku gospodarzy i wzmożonego dopingu swych kibiców mecz zakończył się nie zachęcająco dla gospodarzy, a konkretnie wynikiem 1:2, przy czym strzelcem honorowego gola dla WEŁNY był Arkadiusz Dereżyński.

Kolejny mecz Skoczanie rozegrali na wyjeździe – 8 sierpnia w Kostrzyniu, a ich przeciwnikiem był zespół miejscowego Klubu – LECHII Kostrzyn. Tym razem, pokonując upał i gospodarzy skoccy piłkarze okazali się „lepsi” i spotkanie zakończyli z wynikiem 2:3. Zwycięstwo WEŁNIE zapewnili strzelcy bramek: Jakub Ślósarczyk – 2 i Robert Ludowicz – 1.

16 sierpnia podopieczni Andrzeja Ostańskiego zagrali przed własną publicznością z piłkarzami „Błękitnych” Wronki i ku zadowoleniu samych graczy, jak i skockich kibiców i kierownictwa Klubu, mecz ten wygrali rezultatem 4:1. Na sukces Skoczan zapracowali szczególnie zdobywcy bramek: Bartosz Rajewski, Radosław Modlibowski, Robert Ludowicz i Adam Graczyk.

Minęło kilka dni i 22 sierpnia piłkarze WEŁNY i ich kibice ponownie spotkali się na boisku przy ul Parkowej. Skoczanie tym razem rywalizowali z kolegami ze SPARTY Złotów.

I tym razem – może ktoś powiedzieć, że gospodarze okazali się mało gościnni, bo goście opuszczali boisko pokonani – mecz przyniósł ponowne zwycięstwo WEŁNIE. Wynik 3 : 1 wypracowali strzelcy bramek: Bartosz Rajewski, Arkadiusz Dereżyński i Radosław Modlibowski.

Spotkanie to, jeśli nie dodało „wiatru w żagle” zawodnikom WEŁNY, to na pewno dodało im wiary w siebie, co zaowocowało kolejnym ich zwycięstwem. I  było to zwycięstwo imponujące, bo jak nie określić wynik 8:3 , którym 30 sierpnia na  własnym boisku, zakończyli mecz z piłkarzami SPARTY Szamotuły. Bramki dla WEŁNY tym razem zdobyli: po 3 Radosław Modlibowski i Jakub Ślósarczyk oraz 2 – Robert Ludowicz. Po tym spotkaniu WEŁNA z 12 punktami, przy 4 meczach, wygranych oraz 1 przegranym, z 19 bramkami zdobytymi i 9 straconymi plasowała się na IV miejscu w Tabeli – I miejsce zajmował jej pogromca z pierwszego meczu obecnego sezonu – NOTEĆ Czarnków.

Terminarz rozgrywek V Ligi – Grupa Wielkopolska I

Kolejka Data* Miejsce spotkania Rywal Wełny Skoki
1.   31.7 Skoki NOTEĆ Czarnków
2.   8.8 Kostrzyn LECHIA Kostrzyn
3.   16.8 Skoki BŁĘKITNI Wronki
4.   22.8 Skoki SPARTA Złotów
5.   30.8 Skoki SPARTA Szamotuły
6.   5- 6.9 Skoki SPARTA Oborniki
7.   12-13.9 Chodzież POLONIA Chodzież
8.   19-29.9 Skoki POGOŃ Łobżenica
9.   26-27.9 Pobiedziska HURAGAN Pobiedziska
10.    3-4.10 Skoki ORKAN Śmiłowo
11.    10-11.10 Gołańcz   ZAMEK Gołańcz
12.    17-18.10 Skoki LEŚNIK Margonin
13.    24-25.10 Kłecko LECHITA Kłecko
14.    31.10 Skoki PŁOMIEŃ Połajewo
15.    7- 8.11 Wysoka GLSS Wysoka
16.    14-15.11 Skoki CZARNI Czerniejewo
17.    21.11 Murowana Goślina CONCORDIA Murowana Goślina

*Uwaga! Z uwagi na to, że OZPN w Pile termin każdego spotkania wyznacza krótko przed jego odbyciem podajemy dwie możliwe daty jego odbycia – sobota, lub niedziela.