Jeszcze przed weekendem majowym na terenie skockiego targowiska stanęła Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów, czyli urządzenie służące rowerzystom do drobnych napraw i pompowania opon w rowerze. Stacja wyposażona jest we wszystkie najbardziej potrzebne klucze za pomocą których łatwo można podreperować rower.

Tym razem w ramach Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka obszar ten wzbogacił się o 5 takich stacji. Oto pozostałe lokalizacje:
Gmina Czerwonak – ul. św. Wojciecha – przy kompleksie Orlik 2012
Gmina Murowana Goślina – przy boisku w Pławnie
Gmina Pobiedziska – w sąsiedztwie szkoły Podstawowej w Pobiedziskach
Gmina Swarzędz – Parking przy kościele drewnianym w Wierzenicy.

Na terenie Skoków to już drugie takie urządzenie, pierwsze stanęło na skockim Rynku w kwietniu 2017. Pisaliśmy o tym w artykule. https://www.gmina-skoki.pl/news/tourism/97361-samoobslugowa-stacja-naprawy-rowerow/
Po pełnych 3 latach eksploatacji przez Państwo Stacji na Rynku możemy uznać, że szanujecie to co oddaliśmy Wam w użytkowanie 🙂 Stacja jest regularnie kilka razy w miesiącu przeglądana. Przez ten okres wymieniliśmy zaledwie dwa razy wężyk i końcówkę do pompowania i to raczej z uwagi na eksploatację, a nie dewastację. Stacja jest objęta monitoringiem i dla tego widzimy, że często z niej korzystacie. mamy nadzieje, ze tak będzie i z nowym urządzeniem.

Życzymy Wam samych pozytywnych wrażeń z jazdy rowerem po naszych okolicach.