Zawody „Wrak Race Racot”

Korzystając z pierwszego wolnego od zawodów wędkarskich weekendu tego lata kilku członków naszego Koła postanowiło spróbować swych sił w sportach motorowych, a dokładniej w wyścigach wraków, czyli aut nie nadających się do poruszania w ruchu drogowym. Są to auta specjalnie przerabiane do tego typu wyścigów i wyposażone w „klatke bezpieczeństwa”.  Po zakupie i przeróbce auta nasza ekipa udała się w dniu 10 sierpnia do miejscowości Spytkówki w Gminie Racot na zawody o nazwie WRAK RACE RACOT. Przystąpiliśmy do rywalizacji w kategorii do 1,6 pojemności silnika. Kierowcą z naszej ekipy był Paweł Dudek a pilotem Łukasz Kaczmarek. Ponadto w składzie naszej drużyny byli: Jacek Dudek, Piotr Konrad, Mariusz Kielma, Karol Neumann i juniorka Julia Konrad.

Po trzech wyścigach podstawowych zdobyliśmy 6 punktów, co dało nam udział w ćwierćfinale, ale musieliśmy się wycofać ze względu na defekt auta. Lecz jadąc na taki wyścig po raz pierwszy liczyliśmy się z tym, że „zapłacimy frycowe”. Mimo tego wyjazd możemy uznać za udany i fajne nowe doświadczenia. Tak nam się to spodobało, że chcemy jeszcze we wrześniu spróbować swoich sił w takich wyścigach. Tym razem dwoma autami, które już przygotowujemy.


49 – lecie Prezesowania Prezesa Koła „Wełna” Mieścisko

8 sierpnia sześcioro wędkarzy z naszego Koła brało udział w Zawodach Jubileuszowych 49 – lecia „Prezesowania” Prezesa Koła „Wełna” Mieścisko Albina Barczyńskiego. Każdy z naszych członków  dostał wcześniej imienne zaproszenie. Zawody były rozgrywane na jeziorze Czarnym i trwały 3 godziny. Po zakończeniu wędkowania wszyscy udali się na polanę na poczęstunek i wręczenie pucharu oraz nagród w postaci sprzętu wędkarskiego. Oczywiście były też gratulacje i życzenia dla Jubilata tych Zawodów.

W zawodach udział brało 37 zawodników. Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że aż 4 naszych zawodników znalazło się w pierwszej 10. A oto zajęte przez nas miejsca:
2 miejsce – Mariusz Kielma,
4 -Henryk Eliński,
8 – Jacek Dudek,
10 – Marek Kubicki,
22 – Robert Chelwing i
23 – Alojzy Pacholski.


Puchar Kapitana sportowego

Zawody te rozpoczęły się już w sobotę 24 sierpnia na jeziorze Borowym w Sławicy. W tym dniu do rywalizacji o Puchar Kapitana sportowego Mariusza Kielmy przystąpili juniorzy. Na zbiórce stawiło się 7 zawodników, w tym 3 juniorki i 4 juniorów. Po zakończeniu zmagań wędkarskich wszyscy mogli posilić się ciepłymi kiełbaskami oraz różnymi słodkościami i napojami. Na koniec sędzia główny, czyli sam Kapitan ogłosił wyniki i wręczył puchary, a pierwsze trzy miejsca zajęli:
1 – Julia Dziabas,
2 – Jakub Woźniak,
3 – Maksymilian Śrama.

Natomiast  w  niedzielę 25 sierpnia do rywalizacji stanęli seniorzy i jedna wędkująca pani, razem 17 wędkujących – frekwencja niska z wagi na sezon urlopowy i wyjazdy. Ryba też ze względu na upały nie dopisywała. Samo łowienie ze względu na prośbę wędkujących zostało skrócone i tym samym łowiono 4,5 godziny. Po zakończeniu połowów zawodnicy udali się na poczęstunek, czyli smażone kiełbaski na patelni, które serwował gospodarz Koła Karol Neumann. W tym czasie Komisja sędziowska w składzie Jacek Dudek jako sędzia główny oraz Agnieszka Dudek – sekretarz, podliczyła wyniki. I tu okazało się, że 1 miejsce z wynikiem 3,425 kg zajął Dawid Giziński, na 2 miejscu z wynikiem 2,590 kg złowionych ryb uplasował się Henryk Eliński, a na 3 z 2,220 kg Dariusz Piechowiak. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Kapitana sportowego.

Następne Zawody już 8 września. Tym razem o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Kujawy.

Mariusz Kielma