Ponad 100 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu wzięło udział w Festiwalu Nordic Walking z Doliną Wełny, który odbył się w sobotę 13 lipca w Skokach z bazą w gościnnej Bibliotece.

Dla uczestników przygotowano 3 warianty rekreacyjnych tras: 5, 10 i 20 km. Pogoda trochę była tego dnia kapryśna, uczestników i organizatorów z rana powitała deszczem. Najwcześniej, bo o 9 rano startowała trasa 20km, jakaż była radość organizatora, że pomimo deszczu prawie wszyscy zapisani się stawili, mało tego, były osoby, które zamieniły krótsze dystanse na właśnie ten 20 km. Nagroda za to była! Deszcz odpuścił na 3 km i już było tylko lepiej i słonecznie. Pogodowych dylematów nie miały krótsze trasy. 10 km wyruszyło o godzinie 11, a 5 km o godzinie 12 i już tylko w słońcu.

Tak to pomyślano aby wszystkie grupy zeszły się na godzinę 13 do Biblioteki, tam po zregenerowaniu sił pysznym obiadem, plackiem i kawą podsumowano imprezę i rozlosowano nagrody wśród zgłoszonych uczestników.

Gościem imprezy był Janusz Woźniak, prezes Stowarzyszenia Dolina Wełny, które dało pieniądze na organizację Festiwalu. Festiwal został sfinansowany w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszaru wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Już dziś wiemy, że będzie II edycja! I już możemy zdradzić, dorzucimy trasę 30 km.

Galeria zdjęć z imprezy