Jesień to czas refleksji i zadumy, jesień to też w Gminie Skoki czas poezji! Po raz trzeci zaczął się III Przegląd Recytatorski „Głosem Dziecka”. W tym roku tematem przewodnim jest Emilia Waśniowska – autorka wierszy i opowiadań chętnie czytanych przez dzieci i dorosłych, tekstów piosenek śpiewanych przez poznańskie „Łejery”, wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 34 w Poznaniu, nauczycielka języka polskiego, przyjaciółka swoich podopiecznych, wspaniały człowiek. O Emilii chciałoby się napisać dużo więcej. Jej piękne, mądre i twórcze życie zaowocowało wieloma skarbami, którymi obdarowała ludzi przypadkowych, przyjaciół, uczniów. Wyjątkowym skarbem są słowa. Po wiersze z tomiku poetki sięgają przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych w Skokach i w całej naszej gminie.

Rodzice, którzy przybyli na spotkanie z poezją Emilii słuchali wierszy w wykonaniu swoich pociech z wielką radością. Niektórzy już zakupili tomiki z wierszami poetki. Dzieci recytują (konkurs jeszcze trwa) pięknie. Są wspaniale przygotowane. Organizatorów cieszy olbrzymie zainteresowanie poezją. Organizacja przeglądów i konkursów recytatorskich to niezastąpiona forma promocji literatury. Dziękujemy Wam dzieci za to, że wybieracie spotkanie z książką. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i opiekunom za rozpowszechnianie informacji o konkursach i pomoc w przygotowaniu młodych artystów do występów.

Na zaproszenie skockiej Biblioteki do udziału w przeglądach i konkursach recytatorskich wierszy Emilii Waśniowskiej zgłosiło się 141 dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Dzieci podzielono na trzy grupy wiekowe: przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3 i klasy 1-6.

W pierwszej odsłonie 16 listopada swoje rozwijające się talenty recytatorskie prezentowały przedszkolaki i to je prezentują poniższe zdjęcia.

Wyniki uczniów szkół podstawowych pozostałych konkursów podamy wkrótce.