Trójbój siłowy jest dyscypliną należącą do sportów siłowych, zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Tą wymagająca dyscyplinę sportu trenuje mieszkający od niedawna w Skokach Arkadiusz Herodowicz, pochodzący z Poznania 37 letek.

Dlaczego Skoki? Tu poznał Ewelinę, miłość swojego życia z którą ma córeczkę i tu też wybudował dom.

Arkadiusz jak mówi sportem zajmuje się od dziecka, wcześniej był to boks i zapasy, ale od zawsze ciągnęło go do ciężarów. To właśnie Ewelina zabrał go na zawody do Grzegorza Peksy – Strongmana i tam zajął 2 iejsce. Okazało się to strzałem w 10 i po tym stwierdził, że już do końca życia będę to robił.

Pan Arkadiusz to silny mężczyzna, startuje w kategorii wagowej do 125kg.

Kilka liczb:
– Rekord życiowy i tym samym rekord świata w Bench Press Raw (wyciskanie sztangi leżąc) w Federacji XPC to 258,5 kg. Rekord Polski w Federacji XPC – 250kg.
– Rekord i tym samym rekord Polski jeśli chodzi o Bench Press Soft EQ (wyciskanie sztangi leżąc) w sprzęcie czyli gumie) – 340kg.
– Rekord życiowy oficjalny jeśli chodzi o martwy ciąg – 325kg.

Arkadiusz Herodowicz ma na swoim koncie wiele sukcesów w zawodach. Ten najważniejszy jak na razie z lutego tego roku to mistrzostwo świata na Arnold Clasic Sport Festival w Ohio Coloubus USA. Zawody były dwudniowe i oba zakończone złotym medalem i rekordem świata! W pierwszy dzień Bench Press Soft EQ, (w sprzęcie czyli gumie)- 280kg. Drugi dzień Bench Press Raw (wyciskanie klasyczne) – 258.5kg.

Ma jeszcze poprzednie sukcesy na koncie takie jak: złote medale mistrzostw Polski, drugie w pucharze świata i drugie na mistrzostwach świata w Pradze.

Tegoroczne pozostałe starty to:

W marcu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Polskiej Uni Trójboju Siłowego na których zdobył mistrzostwo Polski w Bench Press Raw, wciskając w 3 podejściu 252.5kg, co dało mu też tytuł najsilniejszego człowieka zawodów!

Mistrzostwa Polski Amerykańskiej Federacji XPC na których mimo kontuzji podniósł 240kg co dało mu mistrzostwo oraz tytuł najsilniejszego człowieka zawodów. Pan Arek próbował także bicia rekordu Polski, który należy do niego. Niestety próba była nieudana, bo jak mówi nie chciał pogłębić kontuzji, która niestety dopada czasem każdego sportowca, nawet tego najsilniejszego. Na tych też zawodach Arkadiusz zajął 2 miejsce w martwym ciągu podnosząc 312.5kg.

Ostatnimi zawodami w których brał udział był udany start w Amerykańskiej Federacji XPC w Bench Press Raw.  

Pan Arkadiusz nie spuszcza za tonu. Obecnie przygotowuje się  do mistrzostw świata na Ukrainie, które odbędą się maju. W wakacje trochę przerwy w zawodach, by tuż po nich wziąć uwziął w mistrzostwach świata na Słowacji następnie w pucharze świata oraz w kolejnych eliminacjach do Arnold Clasic Sport Festival w Ohio.  

Cóż, plany ambitne, będziemy śledzić sportowe poczynania silnego skoczanina. Życzymy powodzenia, a przede wszystkim, aby kontuzje omijały go szerokim łukiem.