Korona Polskich Półmaratonów jest dla osób ze środowiska biegowego wyzwaniem, czymś co elektryzuje! Czymś co należy zdobyć! Co to jest ta Korona? Zapyta ktoś, kto nie jest w temacie. Co trzeba zrobić żeby zdobyć medal Korony Polskich Półmaratonów?

Jest to trochę skomplikowane, a więc od początku. W skład Korony Polskich Półmaratonów wchodzi 11 imprez biegowych rozgrywanych na dystansie 21,097 km, które muszą spełnić bardzo surowe kryteria. Aby zdobyć medal należy ukończyć 5 z nich w ciągu jednego roku kalendarzowego. Nie mogą to być jednak dowolne biegi z tej piętnastki. Wśród nich w 2018 muszą się znaleźć:
– jeden z czterech: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków
– jeden z trzech: Białystok, Wałbrzych,  Piła
– jeden z czterech: Gdynia, Sobótka, Grodzisk Wlkp., Gniezno.

Co jest trudnego w zaliczeniu takiej Korony? Po pierwsze samo przygotowanie się nie tylko do jednego biegu, a aż do 5. Starty muszą być zaliczone w ciągu roku. Czasami trzeba myśleć, planować, biec rozsądnie, bo może nam się np. w czwartym starcie przytrafić kontuzja i nie zaliczymy piątego, a kolejny nie będzie pasował do schematu wyznaczonego przez organizatora i nici z Korony. Możemy też coś planować, a życie życiem. Łatwo nie jest to wszystko poukładać. Trzeba także trochę pojeździć po Polsce.

Jeśli już szczęśliwie ukończymy 5 półmaratonów należy wypełnić wniosek i przesłać go do organizatora z zaliczonymi biegami, ten weryfikuje wszystkie te starty i przyznaje pamiątkowy medal Korony Polskich Półmaratonów.

Kilku Skoczan we wcześniejszych latasz zdobywało tego typu zaszczytne wyróżnienie.
W tym roku z grona skockich biegaczy (o których wiemy) do takiego wyzwanie przystąpili: Kasia Borowczyk i Natalia Gryska, one zaliczyły: Gdynię, Poznań, Wrocław, Piłę i Gniezno oraz Filip Kujawa, Robert Oksza – Skibiński i Bartosz Seidler oni ukończyli natomiast: Gdynię, Poznań, Grodzisk, Piłę i Gniezno. Te wszystkie ukończone biegi spowodowały zdobycie Korony Polskich Półmaratonów. Brawo.

W ostatnim biegu na dystansie 21.097 km w Gnieźnie w minioną niedzielę biegło siedmioro mieszkańców naszej gminy, a to ich wyniki:

Imię i nazwisko

Miejsce OPEN

Czas

Filip Kujawa

341

1:37.31

Łukasz Kruk

 

1:41.20

Katarzyna Borowczyk

1069

1:50.07

Waldemar Szewczyński

1352

1:53.34

Robert Oksza-Skibiński

1512

1:55.32

Bartosz Seidler

1951

2:00.34

Natalia Gryska

2669

2:11.52

Przypominamy, że 28 października odbędzie się III edycja naszego półmaratonu, tym razem na odwróconej trasie ze Skoków do Wągrowca. Regulamin, zapisy na stronie www.polmaratonwagrowiecskoki.pl

Bartosz Seidler