Duathlon jak sama nazwa mówi to połączenie dwóch konkurencji sportowych, w tym przypadku biegania i roweru, to nowa propozycja w kalendarzu skockich zmagań sportowych. Zawody odbyły się w słoneczną niedzielę 22 kwietnia ze startem i metą przy hali sportowej w Skokach. Trasa biegowa to pętka 2,5 km w lesie w kierunku parkingu przy jez. Maciejak. Rowerówka wiodła w kierunku jez. Budziszewskiego.

Skocki duathlon wchodzi w cykl 3 imprez pod nazwą Duo Grand Prix Wielkopolski 2018 w którego skład wchodzą trzy imprezy (Zielonka Cross Duathlon, Skoki Cross Duathlon oraz Binduga Cross Duathlon). Pozostałe dwie imprezy organizowane są przez i na terenie Gminy Murowana Goślina. Pierwsza odbyła się 18 marca w Zielonce, a ostatnia zaplanowana jest na 21 października na Bindudze (przystań nad Wartą w Mściszewie).

Na linii startu w Skokach stanęło 117 śmiałków, w tym 19 kobiet. Gminę Skoki reprezentowało 9 zawodników, a byli to (w kolejności przybycia na metę): Damian Jerzak, Mariusz Kaźmierczak, Bartosz Seidler, Katarzyna Borowczyk, Marek Wojewoda, Łukasz Ziętek, Grzegorz Wrzesiński, Marcin Pikuła oraz Mateusz Roguszka. Katarzynie Borowczyk udało się stanąć na pudle, zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, brawo!

Zawodników na trasę wypuścił, oraz uhonorował najlepszych pamiątkowymi statuetkami Burmistrz Tadeusz Kłos, zapraszając ponownie za rok.

galeria zdjęć z zawodów: