28 listopada 2016, tuż po godzinie 14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadu drogowym na DW nr 196. Z informacji jakie pozyskał dyżurny SKKP wynikało, że na skrzyżowaniu dróg Lechlin Lechlinek, bezpośrednio przecinające DW 196,  doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych w wyniku którego poszkodowane zostały trzy osoby. Do działań zadysponowano ratowników z OSP Skoki oraz JRG PSP z Wągrowca. Strażacy z JOP zabezpieczyli miejsce działań oraz niezwłocznie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Obecne na miejscu działań zespoły ratownictwa medycznego zajęły się poszkodowanymi, w tym dwojgiem dzieci, których przetransportowano do szpitala. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję, usunięto z drogi pozostałości powypadkowe oraz przemieszczono rozbite pojazdy na pobocze, żeby nie stwarzały zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu.

W momencie wypadku siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów „ściął” barierki ochronne i wpadł do przydrożnego rowu. W czasie prowadzonych działań ruch na DW 196 odbywał się wahadłowo.

Nadal apelujemy do użytkowników dróg publicznych o zachowanie szczególnej ostrożności, aby nie dać się zwieść jesiennym pułapką pogodowym, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

zdjęcia: OSP Skoki, tekst: KP PSP Wągrowiec