W środę 12 lipca br. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Skoki, gdzie doszło do najechania ładowacza budowlanego na samochód osobowy. Na miejsce zdarzenia dyżurny stanowiska zadysponował zastępy straży pożarnej z JRG PSP z Wągrowca oraz OSP Skoki. Przybyli na miejsce działań druhowie z OSP Skoki zastali zgnieciony przez przednią łychę samochód osobowy, którego kierowca i pasażerka o własnych siłach opuścili wrak. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce działań oraz przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która najbardziej ucierpiała w tym zdarzeniu. Zaopatrzona poszkodowana została przekazana przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Z miejsca zdarzenia oddalił się kierujący pojazdem osobowym, którego po chwili doprowadziła Policja.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto z drogi elementy rozbitych pojazdów oraz przywrócono ruch na drodze powiatowej.

zdjęcia: OSP Skoki

opracowanie: st. sekc. Piotr Kaczmarek

oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu