DSC00914Jeszcze kilka lat temu teren naprzeciw dworca kolejowego w Sławie Wielkopolskiej był zarośnięty krzewami i drzewami. Przez wiele lat zalegały tam stosy lnu, stare konstrukcje po magazynach, ruiny budynków gospodarczych oraz bezużyteczny zbiornik przeciwpożarowy. Teren użytkowany był bowiem przez kilkadziesiąt lat przez Przedsiębiorstwo LINUM w Pakości. Po ogłoszeniu upadłości tej firmy Gmina Skoki zdecydowała się kupić grunty od  Syndyka Masy Upadłościowej. Przez kolejne lata władze gminy zastanawiały się, co miałoby tutaj powstać. W końcu w 2009 roku uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który określił szczegółowo warunki zabudowy, przeznaczając w dużej mierze teren pod mieszkalnictwo jedno- i wielorodzinne.

Obecnie domy w Sławie Wielkopolskiej rosną, jak grzyby po deszczu. Dzięki temu w tej pięknej części gminy Skoki, w sąsiedztwie lasów i jezior Brzeźna, Jeziorka i Lisówki, powstaje malownicze osiedle oznaczone ulicami Zielona, Żółta, Niebieska i Fioletowa. Niewątpliwie atutem Sławy Wielkopolskiej jest nie tylko przyroda, ale również doskonałe połączenie z Poznaniem. Dogodny dojazd zapewniają kursujące co godzinę szynobusy Kolei Wielkopolskich, jak i zmodernizowana droga wojewódzka 196.

DSC00916Teren osiedla uzbrojony został w sieć wodociągową oraz energetyczną. Niedawno została utwardzona tłuczniem cała ulica Zielona. W dalszej kolejności wyszutrowana zostanie ulica Niebieska i Fioletowa. Już blisko 70 działek znalazło nabywców. Okolica szybko się zabudowuje. Do swoim domów wprowadzili się już pierwsi mieszkańcy. Są oni bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że znaleźli tutaj swoje miejsce na ziemi.

Nas z kolei bardzo cieszy fakt, że ludzie chcą się przeprowadzać do naszej gminy, bo to znaczy, że poziom życia ciągle wzrasta. Wielu z nich zrezygnowało z mieszkania w dużym mieście. Przytłoczył ich rosnący ruch na ulicach, hałas i tłok. Odkryli oni zalety mieszkania w małej miejscowości. Tutaj naprawdę będą mogli wypocząć po całym dniu pracy. Wyjść na spacer do lasu,  nad jezioro lub po prostu usiąść na swoim ogrodzie i wsłuchać się w głosy przyrody. Gros kupców to ludzie w średnim wieku, którzy całe życie marzyli o swoim domu z małym ogródkiem. Zdecydowali się na emeryturze zamieszkać z dala od zgiełku, tym samym pozostawiając swoim dzieciom mieszkania w Poznaniu czy w Murowanej Goślinie.

W tej wyjątkowej lokalizacji pozostało do kupienia już tylko kilka działek pod zabudowę domem mieszkalnym jednorodzinnym oraz dwie większe działki pod zabudowę bliźniaczą i szeregową. Informacje o przetargach udziela Urząd Miasta i Gminy w Skokach, pok. 3 segment B lub pod numerem telefonu 61 8925 814.