W niedzielne popołudnie 13 grudnia 2015 społeczność Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach po raz DZIESIĄTY zaprosiła mieszkańców gminy Skoki do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Dzięki zapewnieniu bezpłatnych dowozów w Jarmarku mogli wziąć udział uczniowie i ich rodzice z terenu całej gminy. Impreza miała charakter charytatywny, ponieważ pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób i losów loterii świątecznej w rekordowej kwocie: 6454,92 zł zostaną przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów gimnazjum.

Wspólne spotkanie rozpoczęło narodowe czytanie, podczas którego każdy z uczestników czytał otrzymany przy wejściu do hali fragment książki o tematyce świątecznej. Nad doborem tekstów czuwała pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia Maria Malinowska. Następnie zebrani obejrzeli spektakle teatralne w wykonaniu uczniów skockiego gimnazjum. Pierwszy pt.: „ Ratujmy święta ” przygotowany został przez Marię Malinowską i Renatę Hamulczyk, drugi „ Opowieść wigilijna’ w języku angielskim przygotowany przez Magdalenę Jeske. Wspaniały występ nagrodzono wielkimi brawami, doceniając wrażliwość, zaangażowanie i zdolności językowe młodych aktorów.

Wielkimi brawami nagrodzono również występy wokalne: Macieja Kujawy, Emeryckiego Zespołu Śpiewaczego „Harfa” pod dyrekcją Antoniego Wiśniewskiego, Chóru Kameralnego pod dyrekcją Andrzeja Kaliskiego, zespołu „Skoczki” przygotowanego przez Małgorzatę Wiśniewską i Katarzynę Duksztę oraz zespołu „Side Effect” pod opieką artystyczną Kariny Olejniczak i Mateusza Dońca .Do śpiewu włączyli się także gimnazjaliści wykonując przepiękne kolędy i piosenki o tematyce świątecznej.

Po zakończeniu części artystycznej hala skockiego gimnazjum zamieniła się w jarmark, na którym pośród świątecznej, teatralnej dekoracji stanęły liczne stoiska. Wystawiono na nich przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców: ozdoby, kartki świąteczne, stroiki, pierniki i ciastka. Atrakcją stoisk były kalendarze na 2016 pt.. „Gimnazjaliści” przygotowane pod opieką Danuty Kobus –Boguni i Elżbiety Chojnackiej. Jak co roku największym powodzeniem cieszyło się stoisko świątecznej loterii fantowej , będące najbardziej obleganym miejscem w hali.

Do fundatorów nagród loterii należeli: m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydawnictwo Nowa Era, Robert Kowalewski – Gospodarstwo Rybackie w Skokach, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Durowo, Biblioteka im. Eugeniusza Paukszty w Skokach, INEA, Hortex, Pepsi-cola oraz mieszkańcy gminy: Justyna Kujawa, Arkadiusz Sommerfeld, Lucyna i Piotr Babrakowscy, Jolanta Sawińska, Stanisław Kaniewski, Krzysztof Fertsch, Agnieszka Wasylewicz, Krzysztof i Iwona Migasiewiczowie, Zofia Gronowska ,Świetlica Środowiskowa w Potrzanowie oraz Rodzice, Rada Rodziców, Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach.

Atrakcją jarmarku była także świąteczna kawiarenka serwująca smaczne wypieki i kiełbaski z grilla, do spróbowania których zachęcali nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców .Świątecznego wystroju kawiarenki dopełniała jubileuszowa wystawa zdjęć przygotowana przez Barbarę Dembińską. Czas spędzony na Jarmarku umilały uczestnikom warsztaty artystyczne prowadzone przy współudziale członków Świetlicy Środowiskowej w Potrzanowie, konkurs wiedzy o tradycjach świątecznych w krajach europejskich, warsztaty balonikowe i rysunkowe oraz rozmowy prowadzone z Gwiazdorem. Odważne maluchy mogły sobie zrobić z nim pamiątkową fotografię.

Czas spędzony na Jarmarku minął bardzo szybko. Liczne atrakcje, dobre jedzenie, muzyka, wspaniała atmosfera pozwoliły Skoczanom spędzić radosne popołudnie w klimacie oczekiwania na zbliżających się święta.

W imieniu organizatorów Jarmarku dziękuję serdecznie wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do jego zrealizowania.
Za wsparcie finansowe i duchowe, słowa uznania i krytyki, pomysłowość i pracę.
Mieszkańcom miasta i gminy oraz gościom za niezawodny udział.

Dziękuję!
Wiesława Surdyk-Fertsch

[Not a valid template]