Na przełomie miesiąca maja i czerwca w sołectwach naszej Gminy odbywały się pikniki i festyny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Jednym z takich sołectw, w którym miał miejsce piknik było sołectwo Niedźwiedziny, gdzie Rada Sołecka te uroczystości połączyła i zorganizowała Piknik Rodzinny. Na tę okoliczność, na miejscowym placu zabaw zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, na które przybyły nie tylko mamy z najmłodszymi, ale również tatusiowie i młodzież. Miejscowe panie upiekły placki, które smakowały nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, którzy mogli uraczyć się nimi przy kawie. Na wszystkich czekały też napoje chłodzące, a dodatkową atrakcją stało się płonące ognisko, nad którym każdy mógł sobie upiec kiełbaskę. Wielka atrakcję dla najmłodszych dostarczył radny Arkadiusz Sommerfeld, który na uroczystość przybył bryczką i obwoził nią młodych mieszkańców sołectwa.