W dniach 8-12 styczna 2007 we wsi Potrzanowo i Budziszewice odbyły się darmowe szkolenia w ramach Projektu „www.interwies.pl – Internet dla Twojej wsi. Wykorzystaj wiedzę dostępną w Internecie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 2.3 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa.

Szkolenia te odbyły się z inicjatywy sołtysa wsi Budziszewice pana Stanisław Derpińskiego.
W szkoleniu udział wzięło łącznie 31 rolników, mieszkańców wsi Potrzanowo i Budziszewic, a także wśród nich znalazły się 4 osoby ze wsi Budziszewko z sąsiedniej gminy Rogoźno.

Głównym celem szkolenia było przede wszystkim umożliwienie rolnikom dostępu do Internetu i jego zasobów, by stali się bardziej konkurencyjni na rynku pracy i bez problemów mogli odejść z rolnictwa do innej branży. Tematyka szkolenia obejmowała także zagadnienia z prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dała możliwość zdobycia kwalifikacji umożliwiających znalezienie nowego zatrudnienia i wykonywanie nowego zawodu, oraz umiejętność poruszania się na rynku pracy. Rolnikom przybliżono też podstawowe zasady funkcjonowania Unii Europejskiej.

 

 

 

Podczas kursu rolnicy otrzymywali posiłki regeneracyjne.

Wszyscy rolnicy otrzymali stosowne certyfikaty poświadczające udział w kursie.