W sobotnie popołudnie 19 lipca na placu zabaw spotkali się najmłodsi i starsi aby wspólnie się bawić. W czasie pikniku nie zabrakło zabaw i konkursów dla dzieci i młodzieży, które prowadził Pan Piotr Wiśniewski, a dla starszych od godziny 20:00 trwała zabawę taneczną pt. „Skocka Betonka”.

Jak na piknik przystało było coś do zjedzenia i do picia. Można było też posmakować jak za dawnych lat cukrową watę. Uczestnikom przygrywał zespół Krzysztofa Koniarka i Piotra Wiśniewskiego „Krzysztof i Piotr”.

Główną atrakcją pikniku były jednak pokazy przeprowadzane przez Pana Jacka Pałasiewicza – zajmującego się w ZOO w Poznaniu pawilonem bezkręgowców oraz sezonowo motylarnią.
Uczestnicy z zainteresowaniem, a często z dreszczykiem emocji oglądali prezentowane okazy i słuchali ciekawych opowieści na ich temat. Opowieści te często zaprawione były nutą humoru i porywały bezpośredniością przekazu. Niektóre z okazów można było wziąć na rękę inne tylko pogłaskać, a jeszcze inne – ze względów bezpieczeństwa – tylko obejrzeć. Prezentowany był między innymi: pająk ptasznik, modliszka, patyczaki, straszyki, karaluch z Madagaskaru, i wąż – połoz amurski, z którego wiele osób miało zrobiony krawat.

Piknik zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach przy dużej pomocy radnego Pana Michała Rosika.

Łukasz Ogórkiewicz