Dnia 30 lipca 2008r. o godz. 19:00, w Centrum Kształcenia w Kakulinie dzieci i młodzież aktywnie uczestnicząca w zajęciach prowadzonych przez panią Beatę Sobczak, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich” po raz pierwszy zaprezentowała szerszej publiczności efekt swojej pracy. Tematyką przewodnią przedstawienia byli m.in. mama i tata. Wiązało się to z faktem, iż w gronie zaproszonych gości znaleźli się rodzice dzieci zaangażowanych w przedstawienie. Dzięki wielkiemu poświęceniu zarówno pani Beaty, jak i odważnych talentów spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Dzieci i młodzież prezentowała wierszyki i piosenki związane z tematem przewodnim przedstawienia, a w tle oglądać można było piękne prezentacje multimedialne przygotowane wspólnym wysiłkiem dzieci i ich opiekunki.

Przedstawienie w Centrum Kształcenia w Kakulinie dało zaproszonym gościom doskonałą możliwość zapoznania się z charakterem zajęć prowadzonych przez panią Beatę Sobczak, a także sposobność, by na temat działającego na terenie wsi Kakulin Centrum Kształcenia dowiedzieć się nieco więcej. Działalność Centrum Kształcenia w Kakulinie sprzyja rozwojowi dzieci i młodzieży, dając tym samym uczestniczącym w zajęciach szereg możliwości praktycznej nauki przydatnych programów komputerowych i twórczego rozwoju zainteresowań i talentów.

Dla gości przygotowano drobny poczęstunek, za co przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania mamom dzieci i pani Beacie. Za trud włożony w przygotowanie przedstawienia i chęć do aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci i pani Beata otrzymali od Burmistrza Miasta i Gminy Skoki miłe upominki.

Na zakończenie spotkania w Kakulinie dzieci i młodzież zmotywowana sukcesem swojej twórczej pracy obiecała, że pod przewodnictwem pani Beaty wkrótce ponownie pozwoli o sobie usłyszeć. Planowany jest jednocześnie cykl spotkań z „małą sztuką”, na które już dziś zapraszamy wszystkie osoby ciekawe działalności Centrum Kształcenia.

Daniel W. Ryczek