Pamiętajmy o bioasekuracji

90

W związku z wytyczeniem w części gminy Skoki obszaru zagrożenia wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) przypominamy o stosowaniu zasad bioasekuracji.

Zasady przestrzegania bioasekuracji oraz przydatne informacje o samym ASF znajdują się na stronie Głównego Inspektora Weterynarii pod linkiem: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/afrykanski-pomor-swin

 Informujemy, że producenci świń mogą od 3 do 26 lipca 2024 r. składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 100 proc. wydatków poniesionych w roku 2024 r. na działania związane z bioasekuracją.

Lista inwestycji, w przypadku których można liczyć na zwrot poniesionych kosztów, znajduje się na stornie ARIMR: https://www.gov.pl/web/arimr/wsparcie-na-bioasekuracje–czas-na-wnioski-do-26-lipca

Apelujemy wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Wągrowcu o zachowanie zasad bioasekuracji w gospodarstwach. Informujemy jednocześnie, iż afrykański pomór świń nie jest groźny dla zdrowia człowieka.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii (PDF, 122 KB)